Akvarijní ryby

Akvarijní ryby https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60414/akvarijni-ryby-60414.jpg 4 18 3

Rudolf Zukal byl velmi dobrý praktik s velkým množstvím zkušeností s chovem a odchovem ryb. Doba se změnila, mnoho ryb je teplomilnějších a celkově zhýčkanějších, ale obecně většina informací z jeho knih stále platí.

Uroborus
17.03.2018 5 z 5

Moja prvá kniha o akvaristike, z čias, keď sme si prvý krát zriadili akvárium. Bol som taký nadšený a čítal som ju ako beletriu,...a predstavoval si, aké všetky rybičky si zadovážim :) Pamätám, ako to nadchlo aj môjho otca!

Terva
02.06.2015 5 z 5

Touhle knihou se řídím celý život. Naprosto bombastický příručka o založení akvária, krmení, rostlinstvo a ryby. 100%

R.E.M.
31.05.2015 5 z 5

Perfektní kniha o akvaristice se všemi základními důležitými informacemi pro začínajího i pokročilého akvaristu. Autor vypíchl ta skutečně nejdůležitější fakta o chovu a rozmnožování akvarijních rybek. Věnuje se především běžným druhům sladkovodních akvarijních ryb (u mě má za to plus).

V první části knihy jsou všeobecné rady pro založení akvária a vytvoření důležité biologické rovnováhy v něm, stručné shrnutí rozmanitých nároků rybek, popis podmínek k jejich životu a rozmnožování. V další části nalezneme popis jednotlivých druhů ryb - v logickém a přehledném členění, a to latinský a český název, rod, velikost, místo výskytu, popis vzhledu, podmínky pro chov a podmínky pro odchov. Přehled je řazen abecedně dle latinských názvů. Knize nechybí abecední seznam českých názvů ryb a barevné fotografie vybraných exemplářů. Kdybych chtěla hledat negativa, tak bych ukázala na posledně jmenované. Bylo by příjemné mít ke každému druhu fotografii.To asi jediné jsem trochu postrádala (ale to bylo ještě v době "předinternetové"). Pro majitele mořské fauny jsou primárně určena jiná, na tuto oblast specializovaná, díla.

Kniha patří, i po tolika letech, mezi nejkvalitnější naučnou literaturu z tohoto oboru. Výstižná, smysluplná, zbytečně nezabíhající do nepotřebných detailů, psaná v době, kdy akvaristé nepotřebovali pro radost ze své záliby množství předražené techniky. Stačilo správně založit akvárium (bez cenového zruinování) a udržovat vhodně vyvážené prostředí pro jeho živočišné i rostlinné obyvatele.