Péťa1950
17.05.2023 5 z 5

Četla jsem znovu po možná padesáti letech, stále stejné čtivé a záhadné. Obdivuji, do jak nebezpečných situací se autor dokázal pustit v touze po poznání.(např. prolézání jeskyně, kam se jen s největším úsilím protáhl.) Vše je velice podrobně v anotaci. V knize jsou zajímavé fotografie doplňující text. Doporučuji všem s dobrodružným duchem. Aku-Aku je méně známé, ale stejně zajímavé jako Kon-Tiki.

draka
16.02.2022 5 z 5

Četl jsem znovu více než po třiceti letech, ale opět se stejným zájmem, neboť vyprávění norského vědce, badatele a cestovatele o své práci a životě domorodých obyvatelů dalekého ostrova je napsáno tak, že nic neztratilo na své zajímavosti.

yaja8823
12.06.2020 4 z 5

Parádní kniha o tajemstvích a záhadách a historii obyvatel Velikonočního ostrova ( hlavně Velik.ostrova). Velmi doporučuji, miluji cestopisy a zvláště Peru a Rapa nui. Super zajímavé a chvílemi napínavé...

Vicusss
15.03.2019 4 z 5

Veľmi dobrá kniha, plná zaujímavých dobrodružstiev a informácií o Veľkonočných ostrovoch. Odporúčam nielen fanúšikom cestopisov. Je to moja druhá prečítaná kniha od Thora Heyerdhala (1. = Kon Tiki) a už sa teším na ďalšie.

endyamon
23.09.2017 5 z 5

Aku-aku sa nečíta najľahšie, ale prináša fascinujúcu výpoveď o histórií a vtedajšej súčasnosti Veľkonočného ostrova.
Škoda, že väčšinu tajomstiev (ako to bolo s pôvodnými obyvateľmi, sochami, jaskyňami, atď.) sa už zrejme nikomu nepodarí odhaliť.
Heyerdahl - Mr. Kon-tiki je legenda!

Amadys33
27.07.2017 5 z 5

Zatím to nejzajímavější, co jsem se dozvěděl o Velikonočním ostrově. Spousta informací, o kterých se (asi naštěstí), jiné publikace nebo třeba cestopisné časopisy nezmiňují. Jestli se tam někdy dostanu, tak se pokusím nějaká ta zmíněná místa z knihy objevit.
A Pavel Pavel? Jeho rozhýbání velikonočních soch je zajímavé, ale naprosto nepoužitelné a nesmyslné.

erupce
16.12.2016 5 z 5

Čtivé a poučné od začátku do konce. Knihy Thora Hayerdala nelze nemilovat!

chardon
28.04.2015 5 z 5

Naprostá klasika. Velmi čtivé.

Thor Heyerdahl
norská, 1914 - 2002