Akty

Akty https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496792/bmid_akty-3fj-496792.JPG 3 18 5

Básnická sbírka. Autorka byla v roce 2004 oceněna za sbírku Krajina s Ofélií Cenou Jiřího Ortena. Vydání v podobě e-knihy od Městské knihovny v Praze (.pdf)

Skallarix
15.04.2023 3 z 5

Tady se setkávám opět se stylem básní, bez rýmu a za jisté skladby, které nejsou snad ani "haiku" (či jsou?). Píši "opět", protože s tímto a podobným stylem se setkávám v poslední době často u současné české poezie. Ano, je mi mnohdy velmi cizí, ale zde, v tomto případě, mají Akty v sobě něco... více než ostatní básně. Je z nich něco cítit, přeci jen něco obsahují. Něco, co se dokáže dotknout citů čtenáře.

Ortie
08.04.2020 3 z 5

Básně vyjadřující niternou potřebu vypsat se ze všech trápení, ze smutku a touhy...
Přemýšlela jsem, jak hodnotit. Ale protože žádná z básní se mě nedotkla přímo u srdce a necítila jsem to "něco", tak jsem se rozhodla pro pouhé 3*

Ronnie68
14.03.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem nalezla na těchto stránkách a chtěla jsem si ji přečíst ... po pravdě mě moc nezaujala, a to mě mrzí ...

Atanone
04.05.2019

Souhlasím s denib. Tahle poezie mi nastavuje zrcadlo - na jednu stranu vidím, že podobnému vnímání světa už nerozumím, na druhou stranu si uvědomuji, že je to hlavně tím, že nemám důvody přemýšlet ode zdi ke zdi... možná jsem víc šťastná, než Marie

denib
19.01.2018 2 z 5

Tato sbírka mě natolik míjí, natolik nechává chladnou, že je pro mě velmi těžké o ní něco napsat. Tak nějak cítím, že to vůbec nejsou špatné básně. Ale prostě nejsou pro mě. Neumím z nich tu krásu vyčíst. Bohužel.

Marie Šťastná
česká, 1981