Probuzení bohové

Probuzení bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370815/bmid_probuzeni-bohove-lri-370815.jpg 4 247 50

Akta Themis série

Rose Franklinová učinila v dětství ohromující objev – nalezla obří kovovou ruku, pohřbenou hluboko v zemi. Celou svou pozdější vědeckou kariéru věnovala Rose objasnění záhady s tímto artefaktem spjaté: Proč byly po celém světě zakopány části gigantického robota neznámého původu? Léta pátrání přinesla fascinující odpovědi – a ještě více otázek. A pak se zničehonic zhmotní další robot, mnohem větší a s mnohem ničivější silou. Když po něm začnou na zeměkouli přistávat další a další stroje, je jasné, že lidstvo čelí invazi z vesmíru. Rose a její tým budou muset přijít na to, v čem tkví podstata pokročilé mimozemské technologie, aby lidstvo mohlo vyhrát bitvu o to, komu připadne Země... a dokonce i hvězdy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Waking Gods , 2017

Julinka679
23.07.2018 4 z 5

Obsahuje SPOILERY!
Druhý díl byl opět skvělý, možná ještě o trochu lepší než ten první! Hodně mě to bavilo a přečetla jsem knihu jedním dechem! :-)
Jsem ráda, že se Rose vrátila protože bez ní by to nebylo ono ale chybí mi Kara, bez které to není ono! :D (Je to rozporuplné.) Návrat Rose, ztráta Kary a našeho neznámého přítele a nalezení Evy je pro jeden díl nějak moc ale co by jinde neplatilo a nefungovalo tak tady ničemu nevadí a funguje to perfektně protože jsou to prostě Akta Themis!
Příběh těmito událostmi získal "šťávu" a nedalo se od něj odtrhnout! Už se těším na další díl! Doufám, že bude brzy! :-)
P.S.: Já ty obálky "žeru"! :D

Sarah11
05.07.2018 5 z 5

Opět úžasné a strhující, série si stále drží vysokou úroveň. Jen doufejme, že to tak bude i u třetího dílu. Věřím, že ano. Akce spousty, už od začátku to má grády, neobjevila jsem žádná hluchá místa, u kterých bych se nudila, pořád jsem jen četla a četla a nemohla jsem se té skvělé sci-fi atmosféry nabažit. Nevím, jestli jsem opravdu tak špatná v odhadování zápletky, ale už dlouho (jestli vůbec někdy) se mi nestalo, že by mě nějaká kniha dokázala tolikrát překvapit. Obvykle nemám moc ráda, když se v knihách řeší politika, ale tady to neskutečně žeru a líbí se mi, jak to vlastně ve finále celé působí tak strašně reálně. Taky se mi líbí, že se autor nebojí zbavit oblíbených postav (i když mě to teda pěkně naštvalo!) a nedělá z nich žádné nedotknutelné superhrdiny, ale stále jsou to lidé, kteří jsou, i když mají sílu, moc a vědomosti, naprosto obyčejní a smrtelní, jako my všichni. Nemůžu se dočkat závěrečného dílu!

sgjoli
01.07.2018 4 z 5

Kniha mi přišla lehce slabší než první díl, ale i tak to byla jízda. Opět solidně napsané (byť tu čas od času byla hluchá místa), většinou akční, napínavé čtivo, zajímavý vývoj a spousta nečekaných zvratů a hlavně ten konec! Jsem fakt zvědavá na závěr této série.

Patrik02
22.06.2018 4 z 5

Upřímně, musím říct, že Spící obry jsem si užíval tak nějak víc. Invaze obřích robotů skvělá, vývoj některých postav také. (Bohužel až na Rose Franklinovou - její "znovuzrození" mne prostě nějak netankovalo) Až na tuto drobnou vítku z mé strany je kniha opět napsána velmi čtivě, akci, lidskou zarputilost, ani opravdovou beznaděj příběh nepostrádá a zakončen je, stejně jako Obři, jedním velikým otazníkem.
V kostce jsou Probuzení bohové skvělým pokračováním moderní Sicence-fiction trilogie a já už se těším na třetí díl.

michal3736
15.06.2018 4 z 5

Kniha byla opět napsána velice zajímavě a čtivě, ale prostě ale stále více mám pocit, že už sem někde něco podobného viděl,či četl. Otázkou je, aby autor poslední dílem nezabil slibnou serii...

Attia
31.05.2018 5 z 5

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.

burianek
21.05.2018 3 z 5

Bohužel musím konstatovat, že se mi kniha zhruba od poloviny přestala líbit. Už dávno jsem znal pointu a jen jsem se obtížně propracovával a přeskakoval k závěru, který mě vůbec nepřekvapil. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že je tak trochu ukradený. Škoda. Za mě jde o klasickou snahu vytěžit z původně zajímavého námětu i způsobu zpracování maximum a to za každou cenu nafukováním do požadovaného počtu stránek. Jé, teď jsem si všiml, že nejsem sám, kdo si myslí, že jde o vykrádačku klasiky Válka světů.

Lokina
06.05.2018 5 z 5

Tak jsem se dočkala a druhý díl je tu! A opět mě kniha nezklamala. Na scénu přicházejí naši známí z prvního dílu a my se zase pouštíme s nimi za honbou na otázky, které vyvstaly, když sestrojili Themis.
Nechyběl ani pan tajemný, který tahal za oponou za nitky, ani Kara s Vincentem či Rose u níž jsme se dozvěděli, jak to s ní doopravdy je (kdo četl první díl, ví o čem mluvím).
Kniha se četla velmi dobře a svižně a v příběhu nechyběly i překvapivé zvraty a úmrtí.
Epilog slibuje, že bychom se mohli podívat i mimo naší Zem. Takže na třetí díl se neskutečně těším :-)

Sási
23.04.2018 4 z 5

Další díl Transformers je za námi a já jsem se opět nemohl odtrhnout. Jak již bylo zmíněno, tak nějaká inspirace ze starších klasik tam jakože je. To mně osobně vůbec nevadí. Navíc stejně jako u prvního dílu se mi líbila ta forma a hlavně rozhovory s "přítelem" aka "panem srdce na dlani". A stejně jako u prvního dílu se objevila postava, která mě vysloveně srala (a tentokrát to nebyl pan Burns). Jsem velmi zvědav na závěr trilogie. Ta bude muset mít opravdu, ale opravdu zajímavou náplň, aby to (dle slov Vény Klause) nebyla nevýhra.

withoutchild
12.04.2018 3 z 5

Bohužel trochu pokles oproti prvnímu dílu. I když autor urdržel styl vyprávění příběhu pomocí záznamu rozhovorů a podobně, bylo to najednou nějak moc ukecané, a závěr mi přišel hodně naivní (a taky trochu vypujčený z Války světů).

roboti mimozemšťané deníkové záznamy sci-fi mimozemská invaze

Sylvain Neuvel
kanadská, 1973