Ako sa zamilovať do blázna

Ako sa zamilovať do blázna https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376897/bmid_ako-sa-zamilovat-do-blazna-T8D-376897.jpg 4 10 2

Šestnásťročná Zander Osbornová žije vo vlastnom svete a očividne sa trápi. Jedného dňa jej rodičia oznámia, že ju prihlásili do tábora Padova, päťtýždňového programu pre problémových tínedžerov. Zander tam nezapadá, alebo si to aspoň myslí. Pre svojich spolutáborníkov má len jedno označenie: blázni. Väčšina z nich nemá ďaleko od diagnózy. Je tam napríklad Cassie, jej spolubývajúca, ktorá sama seba opisuje ako manicko-depresívno-bipolárno-anorektickú, alebo Grover Cleveland (áno, ako ten americký prezident), milý, ale konfliktný chlapec, ktorý čaká, že sa uňho prejaví schizofrénia. Pravdepodobne sa ani jeden z nich nemýli. V tábore je aj Bek, očarujúci patologický klamár. Popri skupinových „zverapiách“ a zakázaných nočných vychádzkach vznikajú nepravdepodobné priateľstvá a ako michiganské leto graduje, štyria tínedžeri postupne odhaľujú svoje tajomstvá. Zander priťahuje komplikovaný Grover a ona začne uvažovať, či môže byť ešte šťastná. No ak sa má dať znovu dokopy, musí si najprv upratať v hlave.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

The Odds of Loving Grover Cleveland , 2016

E.T.007
25.12.2022 3 z 5

No... tie hlúpe očakávania!
Slová "blázon" a "spriaznená duša" rovno na obálke, ktorá je, mimochodom, fakt krásna, a "program pre problémových tínedžerov" v anotácii, nasadili latku mojich očakávaní dosť vysoko. Na základe nich som čakala od príbehu niečo mimoriadne dobré.
Bohužiaľ, nedostala som ani polovicu z toho, v čo som dúfala. Prečítať sa to dalo, jasné, ale žeby ma to nejak ohúrilo... to ani náhodou. Nijaké WOW sa nekonalo. Dokonca ani spokojnosť som necítila.

patricia8137
14.06.2022 5 z 5

Po prečítaní anotácie knihy som mala na chvíľu obavy, či nie som na tento typ knihy - young adult - pristará, ale obavy pominuli hneď po prečítaní prvých stránok. Veľmi rýchlo som sa začítala a stotožnila sa s autorkiným štýlom písania. Knihu som prečítala na jedno posedenie, čo svedčí o tom, že autorka vytvorila naozaj pútavý príbeh, ktorý opisuje reálne problémy mladistvých. Postupne som si začala uvedomovať, že to nie je klasický romantický príbeh. Príbeh sa skôr zameriava na budovanie priateľstva a priateľstvo samotné. Páčili sa mi životné príbehy hlavných postáv, o ktorých som sa chcela dozvedieť viac a viac. Táto kniha mi ponúkla realistický a hodnotný príbeh, ktorý odporúčam nielen mladším čitateľom, ktorým tento príbeh možno dokáže poskytnúť iný a nový pohľad na psychické problémy a ich zvládnutie, ale aj pre tých starších, ktorí hľadajú príjemné, oddychové čítanie na leto a ktoré ich obohatí o motivačné myšlienky.

Autorovy knížky

Rebekah Crane
americká
2018  82%Ako sa zamilovať do blázna

Kniha Ako sa zamilovať do blázna je v