Ako prežiť rodičovstvo (Láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom)

Ako prežiť rodičovstvo (Láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom) https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470568/bmid_ako-prezit-rodicovstvo-laskavy-spri-q93-470568.jpg 4 5 2

Kniha slovenskej autorky Martiny Vagačovej ponúka odlišný prístup k dieťaťu, než väčšina z nás zažila v detstve. Dieťa vníma ako rovnocenného partnera vo výchove. Vo vzťahu zdôrazňuje rešpektujúce a dôstojné zaobchádzanie. Vysvetľuje, ako nadviazať vzájomné spojenie a pomocou spolupráce zvládnuť aj náročné situácie. Povzbudzuje rodičov, aby sa nebáli byť sami sebou, mali sa radi aj s chybami a nezabúdali na každodenné radosti. Kniha ponúka množstvo príkladov dobrej praxe, praktických tipov a upozornení, na čo si dať pozor pri riešení každodenných rodičovských výziev.... celý text

Starmoon
11.07.2023 3 z 5

Teória je pekná, ako to však už býva, pretaviť ju do praxe je ťažšie. Nielen samo osebe, ale aj preto, lebo mnohé autorkine tipy a odporúčania sa mi nezdajú veľmi praktické či aspoň fungujúce na každé dieťa. Ak by som však knihu čítala ako bezdetná, veľmi ľahko z nej nadobudnem ilúziu, že materstvo/rodičovstvo je vlastne malina, a že keď ho niektorí úplne nezvládajú, tak len preto, lebo nemali k dispozícii takú úžasnú knihu. Za text by to u mňa boli tri hviezdičky, tú štvrtú dávam za pekné a prehľadné spracovanie, kvantum ilustrácií a celkový dizajn.

PS: Láskavý sprievodca? Neviem, až toľko láskavosti som zase v knihe nenašla, skôr je to podľa mňa kniha zo sekcie tých, ktoré v citlivejšom čitateľovi vzbudia dojem, že ak na svoje deti niekedy zvýši hlas alebo s nimi nebude komunikovať jediným kvázi správnym spôsobom, zničí im detstvo i život. Možno to však píšem len pod vplyvom hormónov a dezilúzií z tohto typu výchovných príučiek.

Dominika76
17.04.2022 5 z 5

Úžasná, úžasná kniha. Odporúčam ju každému rodičovi, alebo každému kto pracuje s deťmi. O takzvaný gentle parenting sa zaujímam dlhodobo a v tejto knihe je krásne zhurnutý. Na knihe ocenjem aj konkrétne príklady ako riešiť situácie. Najviac ma zaujali kapitoly o zvládaní hnevu a povzbudzovaní, respektíve nechválení. Na knihe nenachádzam jedinú chybu ani ako psychológ.

Autorovy knížky

2020  80%Ako prežiť rodičovstvo (Láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom)

Kniha Ako prežiť rodičovstvo (Láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom) je v