Agnes a sedmý host

Agnes a sedmý host https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355926/bmid_agnes-a-sedmy-host-o7S-355926.jpg 4 116 28

Pustý ostrov a na něm tajuplný zámek plný duchů, obrazů a podivných hostů. Když kapitán Orkolora pozve na své honosné sídlo jako vystřižené z filmového hororu příbuzné a známé, aby společně strávili letní dovolenou, dospívající osiřelá Agnes ještě netuší, že ji tu čeká nejen první pusa, ale i celé klubko záhad. Co taky čekat od místa, kde vám postele stelou bezejmenná trojčata a kde se po chodbách promenádují lišky? Jenže pobledlá dívka s prořízlou pusou a našpicovanýma ušima se jen tak něčeho nezalekne a každému se dostane na kobylku, i když přitom občas odhalí něco, co by snad ani vědět nechtěla. Protože na Orkolorově ostrově straší nejenom na zámku, ale taky někomu pořádně ve věži. Komiks Agnes a sedmý host rozhodně nezapře svůj severský původ. Barvy jsou chladné a humor černý jako půlnoc. Ale jeho naoko otrlou, v duši však citlivou hrdinku si zamilujete dřív, než řeknete... spiritismus... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Agnès, les mysteres de planctonville , 2017

puml
15.04.2018 3 z 5

Začátek je opravdu dobrý ale postupně, kdy jsou nám předkládány různá tajemství, se nic moc neděje a poslední dvě kapitoly to celé posouvají do roviny frašky. Škoda, protože atmosféru to rozhodně má a kresba je výborná, včetně povedených dialogů. Taková rádoby duchařina, která ale vyšumí do ztracena. Není to špatné, ale ani nijak výjimečné.

Platýz
11.03.2018 5 z 5

Komix, který vás vcucne. Děj je jednochuchý, ale přitom se ani vteřinku nenudíte. Kresby jsou mi sympatické. Tajemná atmosféra a Agnes slídí. Každá postava je svým způsobem vtipná. Přečteno za (narozeninový) večer. Kniha na přání a rozhodně bez zklamání. :)

Terezita
23.02.2018 5 z 5

Jednoduše krásné! Příběh jednoduchý, ale napínavý a kresby úchvatné. Celé to dávalo smysl. Vážně se mi to moc líbilo. Agnes mě nejspíš naučí číst komiksy a myslím, že pro začátečníky s tímto žánrem (jako jsem já), je to skvělá volba.

elenai
21.01.2018 4 z 5

Opravdu, ale opravdu jsem netušila, co se z tohoto příběhu plného bizarních postav vyvrbí. Tmavovlasá Agnes mi byla sympatická nejen svou vizáží velice připomínající jednoho z členů Adamsovy rodiny, ale rovněž svou láskou k četbě a zvídavou povahou. Coloring v modrých odstínech mi byl velmi příjemný a tuhle jednohubku jsem slupla jedna dvě. Opravdu mě zamrzel nevyužitý potenciál lišek pohybujících se na ostrově. Lišky mám ráda, a obvzlášť když s nimi pracují finští autoři. Neočekávejte klasicky ubíhající děj, dýchá z něj finské podivno, které není každému po chuti. Ale pokud s ním chcete začít, myslím, že Agnes je dobrou volbou. :)

martinstefko
20.12.2017 2 z 5

Komiks "Agnes a sedmý host" má ze začátku docela dobrou atmosféru, dokonce by se zdálo, že to je atmosféra příjemně mysteriózní, ale jakmile se začne odhalovat více, najednou ten příběh ztrácí své kouzlo a skoro to vypadá jen jako popis jedné trochu divné cesty, která v sobě má náznaky různých zajímavých tajemství, ale nakonec se nedostalo na žádná pořádné odhalení, všechno tak nějak vyšumělo do ztracena.

Margie94
10.12.2017 5 z 5

Skvělý komiks a ještě lepší kresby :) Bavilo mě to od začátku do konce. Finské podivno opět nezklamalo...

nakavusterezou
30.10.2017 5 z 5

Řeknu vám, že sehnat tuhle knihu těsně po vydaní v kamenném obchodě je fakt bojovka, ale tuto válku jsem zdolala úspěšně a konečně jsem si ji mohla přečíst!

Co vám povím .. je tu finské podivno a finská Wendy z Adamsový rodiny, která vlastní mě blízké připomínky k určitým věcem se kterými se musí Agnes vypořádat.

Čtení komiksu jsem si neskutečně moc užila, zasmála jsem se, v některých chvílích jsem se i přirovnávala k Agnes a jejího myšlení. Fakt super, jsem nadšená, až mi bylo líto toho, že je konec!

Nutně potřebuji, aby Paseka vydala další díl (a pokud autorka další díl ještě nenakreslila, tak ji žádám, aby další díl urychleně nakreslila a vydala!).

Popravdě, kdo ten komiks četl - našli jste v komiksu nějakou chybu, nebo máte k ní nějakou výhradu? Podle mě žádná neexistuje, a jestli jo, tak kecáte! :D

blazkoma
20.10.2017 5 z 5

Skvělý komiks plný černého humoru a tajemna. Škoda jen, že nebyly přeloženy i další díly.
Ještě někdo vidí Agnes jako Wednesday Addamsovou?

tajemno finská literatura komiksy duchové a přízraky

Autorovy knížky

Kati Närhi
finská, 1973
2017  78%Agnes a sedmý host

Kniha Agnes a sedmý host je v