Aggiornamento na prahu 3. tisíciletí? Vývoj moderní katolické teologie

Aggiornamento na prahu 3. tisíciletí? Vývoj moderní katolické teologie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186934/aggiornamento-na-prahu-3-tisicileti-Io7-186934.jpg 5 3 1

Přehled moderních teologických směrů konce 19. a 20. století.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Vyšehrad

Aggiornamento

kirkous
15.05.2020 5 z 5

Když nám Karel Floss (překladatel Schoofovy knihy) na počátku 90. let vyprávěl, jak se po roce 68 naučil holandsky, aby knížku mohl přeložit, a když ta pak vyšla, tak její náklad na příkaz komunistů šel do stoupy, tak jsem jen skřípal zuby. A teď se překlad podařilo zachránit. Je tady. Každý si může přečíst, co se to dělo v posledních sto, stopadesáti letech v katolické teologii, jak se svět proměnil, ale málokoho to zajímá a Vyšehrad to vyprodává za 25 korun. Stoupa podruhé. Přitom by stačilo si vybavit, jak vypadal svět v polovině 20. století a jak vypadá dnes. Samozřejmě po té duchovní stránce. Copak to nestojí za reflexi? To se bude jen buď nadávat na mešity nebo na vymazávání křížků z letáků supermarketů. Ale asi v národě potomků husitů, který se zdraví Ahoj a neví, že pozdrav asi znamená "k slávě Ježíše", budou tyto změny a hledání jejich důvodů, a možná ještě palčivěji, hledání východisek, inspirací a impulsů, jedno. Komu ne, tak hurá do toho. Ahoj!

Autorovy knížky

Ted Schoof
nizozemská, 1933
2004  100%Aggiornamento na prahu 3. tisíciletí? Vývoj moderní katolické teologie

Kniha Aggiornamento na prahu 3. tisíciletí? Vývoj moderní katolické teologie je v