Africké lásky, africká manželství v životě a v zrcadle afrického umění

Africké lásky, africká manželství v životě a v zrcadle afrického umění https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190750/africke-lasky-africka-manzelstvi-v--190750.jpg 4 7 2

Antologie čtyřiceti afrických etnik z pera někdejšího, dnes už zemřelého ředitele pražského Náprstkova muzea a jeho ženy, bývalé zpravodajky Čs. rozhlasu v Africe. Kniha nejen o lásce a milování, ale také o námluvách, svatbě, rodinném životě, nevěře a manželských sporech, prostě o vztahu mezi mužem a ženou v praktickém životě i v zrcadle slovesného a výtvarného umění africké kmenové společnosti obsahuje množství legend, pohádek a popěvků na erotické, milostné a manželské téma. Milování nebylo v očích Afričanů námětem choulostivým, bez fíkového listu se obešlo i výtvarné umění, neboť šlo o magii plodnosti. Kniha je vyzdobena fotografiemi řezbářských děl, zobrazujících lidský pár, protože postavy muže a ženy vnímané jako prarodičovský pár hrály v životě kmenového společenství podobnou roli jako Madona s dítětem v křesťanství.... celý text

Chispa
07.08.2021 3 z 5

Cekala jsem vic faktu a mene poezie, ale i tak velmi zajimava kniha.

Merlinit
05.01.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Informace o podřízenosti afrických žen manželovi se ne vždy zakládá na pravdě.

Afrika

Autoři knihy

Erich Herold
česká, 1928 - 1988

Kniha Africké lásky, africká manželství v životě a v zrcadle afrického umění je v