Afghánistán. Mnichov. Já. - Má cesta za lepším životem

Afghánistán. Mnichov. Já. - Má cesta za lepším životem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362393/mid_afghanistan-mnichov-ja-ma-cesta-za--WLi-362393.png 5 2 1

Hassan Ali Djan je jedním z oněch mladých mužů, kteří, jak se říká, do Evropy přicházejí za lepším životem. Když přišel v roce 2005 ve svých 16 letech do Německa, byl negramotný a bez vyhlídek na velkou budoucnost. Německo mu dalo šanci a on ji beze zbytku využil. Dnes je vyučený elektrikář a má povolení k trvalému pobytu. Hassan vypráví příběh o útěku, o cestě a svých začátcích v Mnichově. Vypráví také o podpoře a pozitivních reakcích prostředí, které ho přijalo a nabídlo mu domov, protože Hassan Ali Djan je dnes v Německu doma. Je to příběh člověka, který urazil velkou cestu. Příběh tak výjimečný, jako ten, kdo ho vypráví.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Antikomplex

Afghanistan. München. Ich - Ali Djan, Hassan , 2015

dorisT
20.02.2022 5 z 5

Takové lehce psané vyprávění o životě obyčejného imigranta. Kniha je ale hodně silná jako celek.

Omlouvám se za otevřenost, ale já i ti, co si můžou přečíst tenhle komentář, zkrátka máme zprdeleštěstí, že sme se narodili zrovna tady. Žijeme si tu jako prasata v žitě a máme prostor zabývat se hromadou životně nedůležitých věcí, prostě například tím, co nás baví.

Určitě doporučuji přečíst. Kniha má schopnost změnit úhel pohledu na různé oblasti života. Mě například kniha pomohla svůj životní standard nepovažovat za samozřejmost.

Síla je právě v tom jednoduchém a prostém vyprávěním jednoho č-l-o-v-ě-k-a.

Autorovy knížky

Ali Djan Hassan