Adélka a Zlobidýlko

Adélka a Zlobidýlko https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203750/bmid_adelka-a-zlobidylko-druhe-cteni-MZN-203750.jpg 4 27 7

Zlobidýlko! Kdopak to asi je? Už podle jména jistě pěkný nezbeda a neposeda. A taky že ano! Komu se hadrový panáček Zlobidýlko dostane do ruky, ten začne okamžitě zlobit. Spolužáci, maminka i tatínek nebo pan školník či učitelka. Nejvíce však rošťačí Adélka. Jak jen tohle dopadne? 2. vydání.

Bonda
24.08.2023 2 z 5

Knížka má složité a kontroverzní téma: zlobení. Jeho pojetí mi osobně nesedne. Už na první straně můžeme odhadnout, jak to má asi autorka uspořádané v hlavě. Adélka tu říká psovi: už jsem druhačka, musíš mě poslouchat. Postavy v knize mají svou hierarchii a ty nižší osoby v hierarchii poslouchají ty nahoře. Pokud se to nestane, tak dotyčný "zlobí". A to není fajn. Jak říká tatínek: "Kdo zlobí, na toho se ostatní zlobí." Adélka například během vyučování vstane a jde se podívat z okna. Pak si v lavicí kreslí jezevčíka. A to je zlobení. Za poklesek podobně závažnosti vede Adélku školník po chodbě za ucho. Adélka hrozí pejskovi výpraskem... Na druhou stranu se mi líbí zobrazené záchvaty zlobení u dospělých, které ukazují, že dospělí mají povinnosti (kromě toho, že musí být uctiví k nadřízeným).

dohnálci
05.07.2020 3 z 5

Knihu četl syn 8 své mladší sestřičce - zlobidýlku. Kniha se oběma líbila, ale je pravda, že od určité chvíle už vás ty neplechy nebaví a chcete nějaký posun, ale děti to tak asi nevnímají a baví je to.

m.zirhut
06.10.2019 3 z 5

Čteno holkám (6 a 8 let) před spaním. Nápad se zlobidýlkem je opravdu originální, ale zhruba od půlky už mi to přišlo dost repetetivní.

ohovnenychobot
22.11.2018 4 z 5

Starci dceri, ktera se jmenuje taky Adelka a je predskolacka, se knizka moc libi. A pri cteni se u toho moc nasmejeme.

evke
31.05.2018 5 z 5

Četla dcerka, já jen dohlížela. Chtěla ji koupit po besedě s autorkou. Moc se jí líbila a nasmála se u ní.

Zpivajici_Paja
17.01.2018 4 z 5

Kniha je hodně dobrá.
Ale jsou tam nějaké chyby (překlepy).

hanka616
06.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla prvňačce a bavila jsem se i já. Půjčila jsem jí do školy i paní učitelce a celá třída byla nadšená, tak to snad mluví za vše.