Ach, ty tlustý Ježíšku!

Ach, ty tlustý Ježíšku! https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85628/ach-ty-tlusty-jezisk-85628.jpg 3 2 2

Ilustrovaný vánoční příběh trochu jinak. Vypráví ho totiž sám Ježíšek! Jste zvědaví? Nenechte si tedy ujít příležitost, protože.. Ježíšek nemůže uvěřit svým očím, co o něm píšou v novinách. Je prý tlustý, starý, nemoderní - jeho dárky nejdou s dobou! No, však on všem ještě ukáže! Po celý rok na sobě usilovně pracuje. Když se však na začátku následujícího prosince objeví na tiskové konferenci bez vousů, ve skvělé kondici a o dobrých pár kilo lehčí, čeká ho nepříjemné překvapení. Nikdo ho nepozná a všichni si přejí zpátky zase toho dobrosrdečného kulaťoučkého staříka, jakým byl dříve.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Carpe diem

Ach, du dicker Weihnachtsmann

Augustina
07.12.2020 3 z 5

Nebýt toho, že "Ježíšek" na sobě zapracuje jen kvůli kritice v novinách, tak je příběh docela milý. Ilustrace moc pěkné a veselé, je na co se dívat.
Ale proč překladatelka přeložila německé "Weihnachtsmann" jako "Ježíšek"???? To mi rozum nebere.

Jelitovna
22.11.2019 3 z 5

Obrázky jsou hezké, budeme si je ještě nějakou dobu prohlížet, než pošleme knihu dál.