Aby vám peníze dobře sloužily... a nikam vám neuletěly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Máte pocit, že vaše děti ve věku 9 - 13 let chtějí všechno a hned? Slýcháte od nich, že „nutně“ potřebují nový mobil a nemají ponětí, že stojí tolik jako váš měsíční plat? Anebo se vás ptají, proč někdo bydlí v bytě na hypotéku a jiný v pronájmu v domě s majitelem? Pořád jim někdo říká, že mít dluhy je špatné. Zárověň ale slyší, že si úspěšní podnikatelé berou úvěry na rozvoj své firmy? Dejte jim přečíst novou knihu známé publicistiky Denisy Proškové Aby vám peníze sloužily (… a nikam vám neuletěly). Seznámí se v ní s pojmy jako je půjčka, špatný ale i smysluplný dluh, úroky, úvěr, ale také s principy pojištění či se základy investování. Kniha jim – adekvátně věku – přibližuje i mechanismu ekonomického fungování firmy. Jakou zodpovědnost nese podnikatel a osvětlí, jakým způsobem pracují banky. Zároveň zdůrazňuje i sociální aspekt. Že se nemají srovnávat s druhými. Že se v oblasti financí mají rozhodovat výhradně podle svých skutečných možností a nikoli podle tužeb a podle toho, co mají nebo chtějí druzí. Vede je tak k odpovědnosti za sebe sama a k tomu, aby v budoucnu nespoléhali na své okolí, ale především na sebe. Nezatracuje ani chudobu, ani bohatství a ukazuje, že i lidé z různých sociálních skupin mohou bez závisti žít vedle sebe a být přáteli. Knížka volně navazuje na předchozí publikaci stejné autorky Kde rostou peníze, která je určena dětem mladšího školního věku a seznamuje je se základními finančními pojmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278179/big_aby-vam-penize-dobre-slouzily-a-nik-98W-278179.jpg 4.73
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Aby vám peníze dobře sloužily... a nikam vám neuletěly

PFP
08.07.2021

(+ SPOILER) Skvělé pokračování "Kde rostou peníze?". Je to o něco suchopárnější, nicméně pořád mohu říct, že je to skvělá knížka pro děti na konci prvního stupně, začátku druhého stupně (nebo i starší). Věnuje se již složitějším věcem jako je investování, hypotéka, dluhy, přeplácení úroky, lichva.... V něčem dochází k zjednodušení, ale přijde mi, že je to adekvátní vzhledem k očekávanému věku čtenáře. Moc se mi navíc líbila i "lekce" z naší historie k roku 1948 (co to je znárodnění a jaké to mělo důsledky) a kapitola o bratranci a exekucích je také skvělá. Další věc, kterou na této knížce oceňuji je snaha vštípit čtenáři, že dluh je vždy třeba splatit a měl by vždy být smysluplný a hlavně splatitelný. Je to jeden z hlavních motivů, který se táhne celou knížkou jako červená niť.

Micheline
24.09.2016

Opět skvělá kniha pro děti. Synovi se moc líbila, zejména kapitola o bratranci. Děkuji, že takové knihy píšete :o)) a my je můžeme číst.