Abeceda okultismu, aneb, Využití tajných věd v praxi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příručka stručně seznamuje se základy okultismu a jeho obory, jako jsou chiromantie, frenologie, numerologie, astrologie a další. Vydání páté.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303966/big_abeceda-okultismu-aneb-vyuziti-tajn-Xgq-303966.jpg 3.215
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Abeceda okultismu, aneb, Využití tajných věd v praxi

kannibal28
19.03.2020

Tento krátký návod na bosorku nebol pre mna moc zajimavý. Cakal som že tam bude spomenutá aj čierna magia ale je to len o bielej magii. Takéto už nechcem čítať.

LordSnape
17.12.2019

Taková úsměvná jednohubka. Kniha obsahuje řadu chyb a nepřesností, ale dá čtenáři aspoň nějaký základní rozhled. Nejvíce zcestné bylo tradiční chybné dělení na bílou a černou magii, ale třeba mě pobavilo, že autorka zmínila i nekromancii. Rozhodně bych asi nedoporučil čtenáři, který chce brát okultistické vědění vážně. Autorka místy dosti tápe a tak vše děsně zestruční, ale v kapitole věnující se kartomantii z mariášek si už je dosti jistá a tak zde najdeme zajímavé tipy na výklad. K smíchu není snad jen poslední kapitola o tréninku své mysli či pohledu a zdržování se látek, které mohou adeptům na cestě uškodit. Kniha zažila svůj boom po revoluci, kdy byl veliký hlad po tomto vědění, což je škoda, protože česká hermetická tradice je dosti bohatá na autory, kteří šli dosti do hloubky a vydávali své publikace i mezi válkami. Zde se autorka otřela spíše o esoterní fámy, než hermetismus jako takový.


katushah
13.02.2019

Hezká kniha, ale uvádí jen úplné základy, mohla by obsahovat více informací. :-)