Abeceda: nové s písankou

Abeceda: nové s písankou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132704/mid_abeceda-nove-s-pisankou-iZr-132704.png 5 54 15

simca9342
16.03.2024 5 z 5

" Z pravěku "

Soubor říkadel s pěknými ilustracemi pro děti předškolního věku. Slouží k naučení se jednoduchých veršů. Jednotlivé básničky jsou abecedně seřazeny.

Aribana
26.12.2023 5 z 5

Rozhodně hezky zpracovaná knížka s abecedou pro děti s hezkými básničkami

ladyfromskye
28.04.2023 2 z 5

Podle toho, jak ta knížka vypadá, odhaduji, že jako malá jsem ji měla moc ráda. Jako dospělá jsem ale byla nesmírně zklamaná. Ty básničky kolikrát ani nedávají smysl, často staví na tom, že se opakuje jedno a totéž slovo, a to nemluvím o fakt divných věcech jako jsou "zuby z perníku". Kladně tak hodnotím vlastně jen ty ilustrace.

Khazara
23.03.2023 5 z 5

Bačkory, bačkory, bačkorata, báby nosí paraplata. Bude-li bouřka, třesky, plesky, budou jimi strašit blesky.
Dědku, dědku, dědku, dej nám něco k snědku. Dneska v naší troubě straší, dej nám třeba horkou kaši, dobrá kaše na mlíku, dej třeba kus rohlíku.
Fičí, fouká fujavice, Filip vyšel na zajíce, fí bum střílí ve mžiku. Flintu má z půlky rohlíku.
I je jako tenký vlásek, i je hlásek skřivánka. I je něžný konipásek, Ivo, Ivan, Ivanka.
Lilie a kopretiny, léto kreslí na trávníčku. Ludvík dostal, že byl líný, lískovicí na zadničku
Rak si vyšel do světa, roztahuje klepeta, ryby kolem brousí, roztahuje vousy.
Tiše, tiše, naší Anči, tužka po papíře tančí. Tančí Anči k potěše, tak jak koza na střeše.
Vašek chytl vrabce, vrabce už má v kapse. Vyběhl s ním na ulici, vrabec ulét nohavicí. Vašek slzy stírá, v gatích byla díra.

Nicole99
19.05.2022

I po tolika letech si to pamatuji ale doufam ze ji najdu nekde v knihovne protoze 600 za ni fakt nedam

Worbitka89
09.06.2020 5 z 5

A písmenko pro Tebe, Anděl letí do nebe....pamatuju po 26 letech, krásná kniha pro začínající čtenáře. Vřele doporučuju pro děti i rodiče.

kamila7499
05.02.2020 5 z 5

krásně zpracovaná knížka moje oblíbené básničky které si oblíbil i mě dvě děti, kouzelné

evelýny
22.01.2020 5 z 5

Hele, hele, Helena
Honza honí jelena
Hanka křičí, hanbatá
Honí, honí housata

Knihu jsem mojí dceři zakoupila na doporučení logopedky, rok 1994. Díky vtipným jazykolamům a veselým obrázkům bavila celou rodinu.

P.S: Správně vyslovovat se podle knihy nenaučil pouze náš pes. Bohužel jeho podrobné studium kniha nepřežila. Velká škoda.
P.P.S: Snad jsem si verše zapamatovala správně, nemám je kde ověřit :-)))

petraj30
17.01.2020 5 z 5

Krásná knížka s nádhernými obrázky a básničkami pro každé písmeno. Syn se začíná učit a poznávat některá písmena a s takovou knížkou to jde samo. Skvělé pro předškolní věk

Centropenka
14.03.2017 5 z 5

Dodnes umím odříkat minimálně pět těch rýmovaček. Jsou krásné. Na takových knihách by se měly děti učit číst.

Kaťula89
28.09.2015 5 z 5

Super knížka, škoda, že přesně tohle vydání (z r. 1993) není nikde k sehnání...

martas006
13.08.2015 5 z 5

Pěkná. Některé básničky si ještě pamatuju.

hanicka258
09.02.2015 3 z 5

Básničky vcelku pěkné... Avšak nejvíce oceňuji ilustrace skvělého A. Dudka... :-)

Gabika56
25.01.2015 5 z 5

Kéž bych takhle dokázala odrecitovat po letech i nějakou učebnici... :D Prostě si všechno pamatuju a je to srdíčková záležitost! :D

iti
04.11.2012 5 z 5

Jedna z prvních knih mých dětí, moc oblíbená a neustále čtená.

abeceda

Autoři knihy

Miloš Holas
česká, 1906 - 1989
Adolf Dudek
česká, 1964

Kniha Abeceda: nové s písankou je v