ABC cestovatelů, mořeplavců, objevitelů

ABC cestovatelů, mořeplavců, objevitelů https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77412/abc-cestovatelu-moreplavcu-objevitelu-77412.jpg 5 10 3

Biografický slovník přináší údaje o nejvýznamnějších evropských i mimoevropských objevitelích, mořeplavcích a cestovatelích, kteří přispěli k odstranění „bílých míst“ ze zemského povrchu.

Adapa
20.12.2020 5 z 5

Skvěle napsaná mozaika cestovatelů, mořeplavců a objevitelů. Očarovala mě kdysi jako malého kluka na druhém stupni základní školy, toulal jsem se prstem na mapách, kde všude objevitelé byli. Ve zralém věku jsem se k ní nyní vrátil a všechna ta hesla objevitelů pročetl znovu. Občas jsem u toho použil wikipedii, podíval se, jak moc stručně to všechno zní a říkám si, jak moc nám internetová doba toho vzala. Dnes by taková knížka neměla šanci vyjít, vše si naťukáme na telefonu, hned o každém mořeplavci vše zjistíme. Jsem rád, že tu knihu mám doma a určitě se k ní budu i nadále čas od času vracet...

flanker.27
17.04.2017 5 z 5

Jak je tu již psáno, i já jsem jako malý rád listoval stránkami této knihy a prožíval s mořeplavci a cestovateli jejich strasti i úspěchy a dozvídal se, jaké bylo poznávání Země všestranné dobrodružství. Vlastně to dělám dodnes :)

ripo
30.12.2013 5 z 5

ako malý chlapec som aspon písmenkami mohol cestovať spolu s moreplavcami po celom svete ..)

mořeplavba cestování objevitelské cesty badatelé a objevitelé

Ivan Hrbek
česká, 1923 - 1993