Síla přírody

Síla přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398774/bmid_sila-prirody-kAw-398774.jpg 4 237 78

Pět žen neochotně popadne krosny a vyrazí po rozbahněné cestě vpřed. Vrátí se však jen čtyři. Pro kolegyně z kanceláře to měl být výlet, který je vymaní z klimatizované komfortní zóny a povzbudí v nich houževnatost a týmového ducha. Jedna z nich se ale z pochodu australskou buší nevrátí a každá ze zbylých žen popisuje proběhlé události trochu jinak. Agent federální policie Aaron Falk se snaží zjistit, co se s Alicí Russellovou stalo. Pohřešovaná totiž o svém zaměstnavateli i spolupracovnících ví mnohé. Její kolegyně Falkovi vyprávějí o dnech prožitých na cestě — o strachu, násilí a ztracené důvěře. Vyšetřování zavede agenta hluboko do odlehlého lesa. V horách na něj čeká odhalení tajemství, spletitá síť osobních i pracovních vztahů a také zrada. Došlo však k vraždě? Jak dobře vlastně známe lidi, se kterými trávíme v práci tolik času?... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Host

Force of Nature , 2017

Vatter83
02.04.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé, nicméně zbytečně zdlouhavé, trvalo mi, než jsem se opravdu začetla. Mé první setkání s touto autorkou, líbí se mi námět, ale pokulhává zpracování.

micha-ella
27.03.2021

Nemůžu hodnotit, na straně 100 jsem to vzdala.

Allena24
20.01.2021 5 z 5

Čtivá kniha, co víc si přát? Budu se těšit na další setkání s autorkou.

jahlina
11.01.2021 5 z 5

Po přečtení Sucha jsem se vrhla i do téhle druhé knížky Jane Harperové. Svým názvem i anotací mě dokonce zaujala víc. A i když asi nepřesáhla dojmu ze Sucha, určitě příliš na předchozí knížku neztratila. Bavila mě stejně, prostředí australské buše, kde vytrvale prší, mě úplně poltilo. Pátrání po zmizelé Alice se zajímavě prolínalo s popisem výpravy očima jejích účastnic. Do poslední chvíle netušíme, zda se Alice někde vynoří, nebo zda je již po smrti...Na povrch vyplývají různé okolnosti, proč by na ní mohl mít někdo spadeno..Za mě super.

KaMal
07.01.2021 5 z 5

Název knihy mě zaujal víc než "Sucho", tak jsem začala tak nějak od konce... a rozhodně nelituji! Buš jako podkres děsivá, Falk a Carmen jsou sympatická dvojka, několik vyšetřovacích linek přispívá tomu, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo "je vrah", resp. jestli k vraždě vůbec došlo. Za mě super ;-)

ArwenAragorn
18.10.2020 4 z 5

Ta chatrč zela prázdnotou. Ať už se Alici stalo cokoli, byla někde tam venku, vydaná napospas živlům. Falk měl pocit, jako by skrz vytí větru a skřípání stromů i odněkud slyšel zvonit umíráček.

Působivá detektivka. Jako v románu Sucho, i tady je příroda nepřátelská, ale opačným způsobem-zima, vítr a přetrvávající déšť v buši. Z teambuldingu se vrátí místo pěti žen jen čtyři. Co se stalo s tou pátou? Pokud nežije a zemřela cizí rukou, je motiv agenta Falka k její vraždě správný? Autorka obratně manipuluje se svými postavami i se čtenáři. Rozkrývá tady komplikované pracovní i osobní vztahy. Ale jak je konec v knize Sucho geniální, tady mu k tomu ještě něco chybělo. Ten správný šok. Sucho prostě u mě pořád vede.
Detektivku k přečtení doporučuji, líbí se mi i obálka.

jefff
22.09.2020 2 z 5

Zklamání. Oproti senzačnímu prvnímu dílu citelný pokles kvality. Autorka chtěla navázat na úspěšného předchůdce a znovu vsadit na sympatického hrdinu, jenže chyběl dobrý příběh. Drama party nesympatických žen v buši nemá žádný říz a konec je vysloveně pitomý. Velká slabota.

evilunicorn
11.08.2020 3 z 5

Přiznám se,pro mě poměrně zklamání..Z mého pohledu chyběla částem z přírody hutnější atmosféra.Samotné vyšetřování sice tento handicap poměrně slušně kompenzovalo,ale ani to nedokázalo táhnout celý příběh samo.Naopak oceňuji vcelku aktuální dějovou linku týkající se šikany a minulosti postav.Překvapivé rozuzlení knihu v mých očích poněkud zvedá,ale na víc než silnější průměr to podle mě není.

douchova11
06.08.2020 3 z 5

Na detektivku málo napětí a předvídatelný závěr :-(((

Siege03
02.08.2020 5 z 5

Prvotina od této autorky, musím říct,že výborné téma, dokonale výstižná atmosféra přírody.Dobre vykreslené postavy, nečekala jsem takové rozuzlení nakonec.Doporucuji

gordon13
24.07.2020 4 z 5

Líbilo, docela dost. Přiměřeně napínavé,mělo to atmosféru, dobrou zápletku i vyústění příběhu. Paní autorka je šikovná, obě knihy od ní velmi pěkné!

broskev28
17.07.2020 3 z 5

Napadá mě, že tenhle díl série by mohl nést název mokro, nebo alespoň vlhko. Při srovnávání s autorčinou prvotinou je právě počasí v této knize zcela opačné, postavám dokonce hrozí podchlazení - kdo by se toho v Austrálii nadál?
Ale jinak se přidávám k předešlému komentáři Ajrad1981, jen bych vypustila tu poslední větu; já patřím k těm, kteří byli Suchem nadšeni. (Napadá mě, jestli to částečně nemůže být také překladem - u každého dílu je totiž uvedena jiná překladatelka. Ale třeba Nesserovy knihy také nemají jediného překladatele, a přesto se v nich vždy objeví jakýsi "výrazový přesah".)
Pokračování detektivní kariéry Aarona Falka možná není tak oslnivé, ale ani to není žádný propadák, mně se to četlo dobře. Téma mě zaujalo - teambuildingové šílenství se v mém okolí objevuje stále častěji a přístup většiny zaměstnanců vystihla jedna z odpovědí Jill:
"Nemyslím, že by si takovou náplň víkendu kdokoli zvolil dobrovolně."

Ajrad1981
15.07.2020 5 z 5

"Bože, to byla sestava!" říkala jsem si během čtení. S těmi bych fakt čtyři dny o samotě trávit nechtěla! No, možná jedna byla sympatická. Jednu chvíli jsem si pak říkala, jestli ta mně sympatická osoba nakonec nebude vrah, ale nakonec jsem názor změnila a pachatele odhadla dobře.
Sice bych možná uvítala, kdyby ta finanční stránka věci dopadla jinak, ale celkově se mi to líbilo víc jak sucho.

Jana-Marie
07.07.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, nebyla ale bohužel tak dobrá jako Sucho; asi jsem čekala víc.

jana79
07.06.2020 5 z 5

Úžasna detektivka, strhující děj až do konce netušíte jak to dopadne. Nelze odložit stále vám vrtá hlavou která z hrdinek něco ví. A hlavně netušíte co další stranka přinese. A konec je konečně takový, jak má být nic uspěchané nic nedokončené a dokonce překvapí. Za mě super, mohu doporučit. Nebrala bych do vlaku hrozí že přejedete stanici, kde chcete vystoupit :)

Katania
29.05.2020 4 z 5

Kniha Sucho se ni líbila více, ale tahle mě také nenudila. Falk mě baví!

orinka3
26.05.2020 3 z 5

Teambuilding, který se poněkud zvrtne. Potěšilo mě, že se tu píše o aktivitě, která je sice požadována po loyálních zaměstnancích firmy, ale jimi je považována za nutné zlo. Vždycky mi to bylo podezřelé a neupřímné, a tady se to potvrdilo. A tak se pár náhodně zvolených lidí z jedné firmy ocitá na cestě v divoké přírodě. Všechno se zpočátku zdá dobře organizované, všecko zajištěné, nulové nebezpečí - jenomže se to vymkne. Příběh je vyprávěný ve dvou rovinách. V jedné, to je ta, ve které se ocitají ženy z firmy uprostřed divočiny, ve které zabloudí. (Tady se mi moc nezdá ta úporná žízeň, když jim přece pořád na cestě pršelo?! Stačí nachytat vodu do celty, ne?) Druhá rovina je rovina vyšetřovatelů, kteří jsou povoláni tehdy, když dojde ke komplikacím na trase. Napsané je to dobře, ženské si jdou po krku, žádná idylka. K velké literatuře to samozřejmě nepatří, ale přesto kniha splní svou úlohu pobavit a zaujmout.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Autorce se podařilo vytvořit text, ze kterého pocítíte intenzivní a depresivní atmosféru deštivé a majestátní přírody, která příběhu dodala to správné kouzlo a napětí. Nejedná se však o žádné akční krimi plné tratolišť krve a brutálních scén. Ne, v tomto díle se autorka zaměřuje na lidskou psychiku - poukazuje na složité vztahy mezi hlavními hrdinkami, na to, že nikdy nemůžete s jistotou tvrdit, že někoho znáte a už vůbec nemůžete nikomu plně důvěřovat.

Ivana11
23.04.2020 5 z 5

Super.

kniha
20.02.2020 5 z 5

Četla se skvěle. Napínavá. Když mě knížka vtáhne do děje.. Déšť, džungle..

Jane Harper
australská, 1980