A tak jsem šla životem

A tak jsem šla životem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105178/a-tak-jsem-sla-zivotem-105178.jpg 4 14 8

Helena Růžičková vzpomíná aneb ... A tak jsem šla životem. V kaleidoskopu života se autorce vynořují více či méně barevné střípky vzpomínek a poznatků. Při psaní knížky, na které spolupracoval Vladimír Bernášek, postupovala chronologicky, takže se postupně vyjadřovala k rozličným filmovým rolím a zážitkům s nimi spojeným. Vyprávění Heleny Růžičkové chybí uvolněnost a hlubší ponor. Její knížka se tak řadí k autobiografiím, které pohltí čas.... celý text

Doubravka1975
22.04.2024 4 z 5

Kniha vzpomínek naší skvělé "velké" herečky Heleny Růžičkové na život, divadlo, film prostě tak jak šla životem

Blanchidlo
22.02.2020 3 z 5

V knize jsem nakonec dost přeskakovala, vyjmenovávání filmů mě totiž nebavilo. Ale u některých byly zajímavé vzpomínky a ty se mi moc líbily, stejně jako hereččino vzpomínání na dětství, začátky manželství, atd.

mot33
01.07.2018 4 z 5

Filmografie tak jak šla za sebou u nějakého filmu delší zastávka,ale poměrně slušné.takže ano.

andrii24
27.06.2018 3 z 5

Cestami, stezkami, zkratkou. Po značkách - soukromí, divadlo, film, televize. Já, stověžaté to matičky dcera. "Shelley Winters česká."

Pavelpi
25.01.2018 5 z 5

Nevím,jestli tohle vyprávění pohltí čas.Určitě kniha není světové úrovně,ale u nás si myslím,že měla celkem úspěch proto,že paní Helena byla naší českou osobností.V knize vypráví,jak šel její život a ona byla veliká srandistka.Dále si myslím,že nemluvila učeně,ale tak jak jí "zobák narost"

backtothefuture
15.01.2018 5 z 5

Sranda sranda sranda.Přečteno už dvakrát a asi bude 3x

martas006
06.03.2015 5 z 5

Helena Růžičková byla úžasná herečka a u knížky jsem se bavila. Rozhodně doporučuji.

maryzka
08.05.2012 3 z 5

celá rodina se u této knihy nasmála. Humor šel asi jejím životem až do jejího hořkého konce