A spánek je ztráta času

A spánek je ztráta času https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482725/bmid_a-spanek-je-ztrata-casu-Vh2-482725.jpg 5 4 2

Básnická sbírka, která otevírá prostor pro hledání a nacházení analogií mezi krajinnými sférami a sférami niternými či emocionálními. V jedné rovině lze básně vnímat jako environmentální lyriku, ovšem v rovinách jiných texty umožňují probádat obecně přenositelné duševní pochody, zkušenosti a příběhy i kontrast lidské existence a nezměrného časoprostoru. Básně se povětšinou obejdou bez metafor a jiných klasických básnických prostředků, vše je podáno s odzbrojujícím nadhledem, místy i lehce cynickým humorem.... celý text

moonell
28.12.2023 5 z 5

Náhodný úlovek v knihovně. Občas se vyplácí soudit knihu podle obalu, tichá voda rozemlela všechny břehy mých standardních proudů. Mám ráda, když se mi tříští zkameněliny uvažování o útesy cizích myšlenek. Dopadla jsem z výšky a nečekaně, brní mě holeně.
Chci ji mít v knihovně a učit se některý verše nazpaměť. Šla hodně hluboko, zdála se blízko. Děkuju.

puml
20.10.2021 5 z 5

Tak to jo, parádní sbírka ve styly Ladislava Zedníka (který dělal redakci). Geologické ponory a někde tam sedimenty lidí a jejich příběhů. Bytování jednotlivce potažmo lidstva a geologický čas. Ironie toho lidského pinožení oproti nezměrným délkám geologického času. Svěží poezie plná překvapivých civilních momentů, ale i výprav do dávné minulosti ale i budoucnosti. Jedna z nejlepších sbírek, co jsem za poslední dobu četl. Nejlepší báseň: suťové pole. Doporučuji.

Autorovy knížky

Lucie Kubalíková
česká, 1982
2021  90%A spánek je ztráta času

Kniha A spánek je ztráta času je v