…a ptáci to neví…

…a ptáci to neví… https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496432/bmid_a-ptaci-to-nevi-PxS-496432.jpeg 4 3 2

Zase už visím za křídlo dolů,? praví ve své už druhé knize veršů Michaela Orsi. U sbírky milostné poezie je to příznačný obraz. Pro básnířku, v civilním životě baletku a herečku, (či snad jen pro hrdinku jejích veršů ?) je láska něčím velmi podstatným, něčím, bez čeho nemůže žít. Milostná křídla na kterých ulétá, ji však přiměla nahlédnout jak do výšin nebeských, tak i do tísnivých hlubin. Naštěstí ne do hlubin pekelných - jen do peripetií vztahů, které jsou vždy někdy v dur a někdy v mol. Hudební názvosloví k Michaeliným veršům sedí, její verše jsou melodické, s dokonale znějícími rýmy a celá kniha připomíná desku krásných šansonů. Sbírce svědčí i připojené umělecké fotografie Tomáše Rossiho.... celý text

Poezie
Vydáno: , Bondy

…a ptáci to neví… , 2022

uzivatel6415
11.10.2022 5 z 5

Krásná, velmi subtilní a křehká poezie, plná něhy. Některé básně by se daly i zazpívat, trochu připomínají šansony. Doporučuji do listopadových dní, kdy jemné snění a melancholie pohladí duši

Lenka4
25.07.2022 2 z 5

„Umírám na tebe, odcházím, mizím
Cizí ti v životě, ve smrti cizí
A neumím číst v řeči tvého kmene
Svůj smutek jsem tesala do kamene
Který jsi měl místo srdíčka v hrudi
Já vím, že tě mé verše z principu prudí“

Ne, neprudí, jen prázdnotou nudí. Vizuálně pěkně vypravená sbírka je lesklým peřím halícím domácké veršování.

Michaela Orsi
česká, 1959
2019  100%Napětí něžného třesku
2022  80%…a ptáci to neví…

Kniha …a ptáci to neví… je v