A je tu zas

A je tu zas
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224164/bmid_a-je-tu-zas-tOd-224164.jpg 4 1258 1258

Adolf Hitler sa jedného dňa prebudí v dnešnom Berlíne a neverí vlastným očiam. Nemecko nielenže naďalej existuje, ale aj prekvitá. Vodca Tretej ríše sa v nových pomeroch rýchlo zorientuje a začína kariéru – tentoraz v televízii a na Facebooku! Drsná satira, ktorá je mimoriadne zábavná, ale aj desivo reálna.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Zelený Kocúr

Er ist wieder da , 2012

xxtom
08.01.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Nejvíce asi svou originalitou a nápadem. Poslouchal jsem ji jako audioknihu namluvenou panem Táborským, který jí četl naposto perfektně. Díky tomu se mi kniha líbila ještě víc.

Burák
07.01.2017 3 z 5

Příběh je vcelku prostý, nijak napínavý. Kniha stojí na konfrontaci pohledu Adolfa Hitlera s dnešní dobou - a to nejen politikou, ale technologickým pokrokem nebo mediální sférou. Obvykle formou dlouhých monologů, maximálně dialogů.
I laik, jako jsem já, pozná, že autor nepodcenil rešerši a přípravu podkladů dělal opravdu pečlivě na odborné úrovni. Už je tady zas je zajímavé nahlédnutí jak do historie tak zrcadlem aktuálního Německa. A abyste si knihu užili není nutné být historik. Dala bych 4 hvězdy, ale druhá polovina knihy už neměla takový spád a do čtení jsem se musela trošku nutit.
Srovnání s filmem nemám, ale jestli se mi dostane příležitost, podívám se na něj ráda.
Každopádně chválím námět a odvahu přijít s tímto kontroverznějším tématem.

Kniga47
07.01.2017 4 z 5

Této knize dávám 4 z 5 hvězdiček. Naprosto dokonalá politická satira, kdy nevíte co autor myslí vážně a co ne. Pohled na současné Německo, byť už né tak současné, skrze oči Hitlera prostě nemá chybu. A z konce jde mráz po zádech!

Damato
06.01.2017 3 z 5

Taky jsem to nezvládla dočíst, " něco ve mně" mi prostě nedovolilo číst dál

Dakarianna
23.12.2016 5 z 5

První polovina knihy se četla jako po másle, ale u té druhé jsem se musela trochu snažit. Nicméně: Sršelo to vtipem (ani nepočítám, kolikrát jsem se nahlas smála), geniální nápad, skvěle zpracovaný a upřímně: Pokud se někdo pohoršuje, jak je to nudné, nazáživné a nezajímavé, měl by se vrátit ke svým YA pokladům, protože tato politická satira je perlou svého druhu.

mautina7
19.12.2016 1 z 5

Nemám ráda nedočtené knihy, ale tuhle jsem nezvládla. Čekala jsem něco odlehčeného, třeba že se u toho i zasměju, ale vůbec. Spíš jsem u čtení byla naštvaná a v některých pasážích znuděná...

barynka15
09.12.2016 3 z 5

První polovina knihy výborná, druhá polovina mě bavila výrazně méně. Ale doporučuji přečíst, je to varování před tím, jak současný svět "usíná na vavřínech".

Wara
07.12.2016 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. Nápadité. Zajímavé. Mrazivé. Některé pasáže vynikající, jiné trochu matnější. Pro čtení je podle mě nutná alespoň minimální orientace v hlavních postavách nacistického Německa a zároveň v hlavních proudech moderní německé politiky posledních let, bez toho asi dost věcí zanikne...

Nifredil
18.11.2016 4 z 5

Překvapí, pobaví, je to vtipné a milé. Není to nějaký třeskutý humor, nedá se od toho čekat zábava, u které budete slzet smíchy, přesto jsem na několika místech vyprskla nahlas a to hlavně tehdy, když jsem si představila, reakce okolí. Pokud znáte detailněji dějinné události pobavíte se ještě o kousek více. Pan Vermes si dělá jemnou a příjemnou srandu z věcí, které moc k smíchu nejsou. Jediné co bych snad knize vytkla je trochu utahanější prostředek. Konec a závěr ale vše vyvažují. Nakonec jsem ráda, že jsem ji přečetla. Za mě proto 4 hvězdy a rozhodně doporučuji k přečtení.

Freedomova
09.11.2016 5 z 5

Knížka je rozhodně zajímavá a místy dost vtipná (nadchnul mě "interlet") a právě tou humornou lehkostí, kdy si člověk mimoděk uvědomí, že je ten Áda vlastně sympaťák, se celý příběh stává skutečně děsivým.

stepanka000
03.11.2016 2 z 5

Čekala jsem od knihy mnohem víc, zřejmě díky reklamě. Pár hodně černých vtípků, varování před tím, jak kdekdo může získat slávu a vliv díky mediím (youtubeři, reality show, podivné politické rychlokvašky atd.). Připadalo mi, že se autor snaží prostě jen vytěžit atraktivní téma. To se mu možná podařilo z hlediska prodejnosti, ale ne obsahem knihy. Čekala jsem prostě něco hlubokomyslnějšího.

pajuu
31.10.2016 3 z 5

Popravdě jsem od knížky čekala mnohem víc, už podle recenzí a i toho, že byla nakonec zfilmována. Film jsem ještě neviděla, ale tentokrát věřím tomu, že je lepší než kniha. Podle obálky se budu smát až mi potečou slzy, leč nestalo se. Je zde poukázáno na dostupnost médií a snazší získání publika, ale až tak mě kniha nepobavila, nezaujala a konec byl také takový nijaký.

Jessica007
28.10.2016 3 z 5

Ke knize jsem se dostala víceméně náhodou, ale docela jsem se zasmála. Hlavně na začátku. Satira i na dnešní dobu. Docela trefná a výstižná. A všudypřítomný interlet - bez něj bych nemohla ani sem na DK. Ale Adolf Hitler.. Napáchal toho kdysi strašně zlého. Knihu beru i jako varovné memento, kde uvažuje, jak by to vše dnes měl lehké - díky médiím, youtube, interletu atd. Konec knihy - z něj mrazí. Nejen z něj. Člověk se sice směje různým gagům, ale.. prostě mrazivé. A varovné - pozor na diktátory.

Lískaran
23.10.2016 4 z 5

Nový epochální výlet pana Adolfa, tentokráte do jednadvacátého století.
A tak trochu fejeton natažený na 367 stran. Ne nějak třeskutě vtipný, ale k zamyšlení.

Irika
14.10.2016 3 z 5

Viděla jsem film a pak četla knihu. Čekala jsem, že kniha bude lepší, ale bohužel mě úplně nepřesvědčila. Vtipné mi to přišlo nejvíce že začátku, potom čím dál méně. Hitler v knize mi nebyl sympatický ani názorově blízký, což ve filmu ano. Neříkám, že to je špatné, ale z knihy i filmu se dalo vytěžit daleko více!
Zajímalo by mě, proč se knižní Hitler stále zabývá myšlenkami na Židy, Rusy, Asiaty... ale ani slovo o Arabech a muslimech?! Žeby politická korektnost i v literatuře?

crrzka
13.10.2016 3 z 5

Příběh na hraně mezi humorem a mrazením v zádech. Hypotéza o tom, kam až jsme schopni nechat zajít situaci v domnění, že "je to sranda", o tom, nakolik a jestli bychom byli schopni opakovat historické chyby, prostě takové "co by, kdyby". Tak trochu ohrané Hitlerovské téma z jiného úhlu pohledu, nebýt některých zbytečně rozvleklých, nudných Hitlerových úvah, bylo by to svižné čtivo. Ale je pravda, že nemám ráda válečná a politická témata a proto mě tyto pasáže nebavily. Viděla jsem i film a v tomto případě musím říct, že to byl jeden z mála případů, kdy mi film přišel lepší.

TheSarcasm
05.10.2016 3 z 5

Jako nápad dobrý, ale nic moc z toho. Snad to ani nemělo být úplně komické, ale spíš k zamyšlení. To by ale Timur Vermes musel s charakterem hlavní postavy pracovat poněkud důsledněji. Na začátku, kdy je Hitler konfrontován se současností, to pravda místy trochu zábavné i bylo. Postupně, ale komičnosti ubývalo a z fírera se stával docela sympatický chlapík, jehož názory mi často připadaly vlastně OK. Po přečtení jsem nabyl dojmu, že si autor s tématem vlastně nevěděl rady. Násilná vsuvka s židovským původem Hitlerovy sekretářky mě v tomto dojmu jen utvrdila.

JosefW
29.09.2016 2 z 5

Při čtení popisu knihy se mi hlavou honily myšlenky, že se bude jednat o zábavné čtení na několik večerů. Jenže... Už po náhodném přečtení několika komentářů se do mě dávaly obavy. Dobře, řekl jsem si, přečtu a udělám si vlastní názor.
Upřímně? Za mě tedy spíše zklamání. Nevím, mé pocity jsou takové rozpačité. Kniha se nečte špatně, ale v průměru jsem se skutečně zasmál tak jednou za kapitolu. A to je myslím málo. Z daného tématu se dalo vytěžit mnohem více.
Váhal jsem tedy nad hodnocením, zda-li ponechat tři hvězdy, anebo ubrat. Když si však vezmu, jak jsem hodnotil některé jiné knihy, musel jsem ustoupit na dvě.
Nicméně, po přečtení jsem se podíval na film a musím říci, že kniha je rozhodně lepší.

bukiet
22.09.2016 4 z 5

Humor? Ani moc ne. A přesto jsem se místy při četbě dost řezal. Ale takovým smutným smíchem. Ono zjistit na začátku jednadvacátého století, že mnohé názory vyslovované v knize Adolfem Hitlerem s vámi rezonují a vůbec ne negativně, to s člověkem docela otřese. Každopádně po četbě této "Adolfovy" knihy pochopíte, proč jej ve třicátých letech minulého století Němci vynesli až do kancléřského křesla. A tak nějak si připustíte, že zase všichni, nejen Němci, čekáme na nějakého toho diktátora. Jsme nepoučitelní?

DominikV
14.09.2016 3 z 5

Vše tu bylo v komentářích zmíněno již přede mnou. Proto jen rychle- občas jsem se sice upřímně pousmál (Hitlerjugend Ronaldo), ale to je bohužel vše. Celkově vzato se jedná o průměrnou knihu s výborným nápadem, ze kterého se dalo vytěžit daleko ale opravdu daleko víc.