Postrach

Postrach https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42608/postrach-42608.jpg 4 151 36

87. revír série

Detektivové 87. policejního revíru tentokrát stojí před dvěma velkými případy zároveň. Někdo vraždí mladé nadějné sportovkyně a jejich těla zanechává v ulicích města kuriózním způsobem umístěná. Jiný zločinec zase přepadává a znásilňuje mladé ženy a neváhá je pronásledovat až do bytu. Jde o zločiny prováděné mimořádným způsobem, a tak není lehké pachatele dopadnout, ale detektivové Carella, Kling, Meyer a Hawes s policistkou Rawlesovou nakonec případy vyřeší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Lightning , 1984

Usire
05.10.2020 4 z 5

Proč jste na to nepřišli dříve? Vždyť to bylo tak prosté. Pohnutky některých lidí nelze chápat, tak jako ve skutečném životě. Z knihy jsem nebyl zklamaný, dokonce i napětí zde bylo.

renefer
25.09.2020 3 z 5

Tak je to tak půl na půl. Některé části byly napínavé a vtipné (třeba pořízení paruky :), některé byly totální nuda - přehled důkazů, čtení vyšetřovacích zpráv atd. To se v současných detektivkách shrne jednou větou a ještě napínavou.

slaska77
04.09.2019 3 z 5

Dvě detektivky v jedné, obě ze zvláštních motivů. Napsané zvláštním způsobem, takže jsem moc ráda, že jsem měla jako audioknihu, protože číst by se mi ty dlouhé rozhovory a různé výčty či rekapitulace informací asi nechtěly. Trochu úchylné. (září: 653 str.)

Albina
20.01.2019

Plno nudných dialogů a nezáživných pasáží, zbytečné odbočky do soukromého života postav, nelogický dějový zvrat v šesté kapitole...V polovině jsem přestala poslouchat, sehnala knihu, prolistovala do konce a šlus. Tato kniha, stejně jako ostatní McBainova tvorba není pro mě.

Bacileus
20.11.2018 odpad!

Jsem rád, že se dozvím, kolik kdo měří centimetrů a jakou značku bot nosí. Škoda jen, že ani po první třetině knihy nevím, který detektiv je který. Ale hlavně, že mají všechny dívky a ženy pěkně tvarované poprsí, že ho dávají tak na odiv a... Seru na to. Na tohle nemám nervy.

SilvieSisinka
08.08.2018 4 z 5

Skvela napinava detektivka.Motivy pachatelu jsou opravdu zvlastnosti.

BlackBlade
20.04.2018 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, ze které mě až mrazilo. Knihou se proplétají dvě dějové linie (vraždy mladých atletek a znásilnění) a úplně mě dostal motiv obou pachatelů, proč to dělali. Jak píšou ostatní, je to detektivní klasika, která svým tématem přesahuje klidně až do dnešní doby. Za mě 5/5

Jaruš7
17.04.2018 5 z 5

Postrach - z počátku a ještě dost dlouho si autor se čtenářem pohrál, důvod byl, jako vždy -proč? Pečlivě prokalkulované přepadávání má ovšem logické poslání, mstivý systém, který fungoval, měl dokázat vlastní zážitkovou ukázkou, nedokonalost zákona a jeho tupé obhajování, které vnucuje nesvobodu v zásadním životním rozhodnutí.
Příběh má náboj, který i po těch letech je někde stále aktuální!
Audiočetba, plnohodnotná klasika.

katka134
11.02.2018 4 z 5

Super McBainovka, zvláštní motivy trestných činů i způsob vraždy. 87. revír si s tím opět poradil, i když s nepříjemnými následky pro parťáka a jeho přítelkyni policistku.

Darf...
06.10.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora. Líbí se mi také originální motivy trestných činů, které jsou v knize popsány. Přišla mi o něco drsnější, než knihy, které jsem zatím od McBaina četla, ale tak nějak to k tomu patřilo.

Isew
21.11.2016 3 z 5

Příjemně to odsýpalo. Nenudilo. Ale asi od detektivky očekávám víc. Byla jsem pouze nezúčastněný pozorovatel dění. Nijak mě to nevtáhlo. Zajímavé byly nečekané motivy trestných činů.

edith79
13.05.2016 4 z 5

Chtěla jsem dát tři hvězdy, začátek mě moc nechytl. Ale kniha nakonec vygradovala a konec jsem hltala. Navíc tu byl neotřelý pachatelův motiv.

RSR
16.03.2016 5 z 5

Další dobrá knížka od dobrého spisovatele. Kdo má rád Eda McBaina nebude zklamaný.

jarin58
30.12.2013 4 z 5

Pohodovka,příběh nedonutí čtenáře přemýšlet.

Misan1993
08.05.2013 4 z 5

Co dodat, pohodový čtení, dobrá zápletka :)

Skripi
22.04.2013 5 z 5

Brutálne opisuje nechutné ale nevyhnutné situácie, telá a pod. Máme tak ale pocit akoby sme boli sami prítomní pri vyšetrovaní. Preto sa mi autorov štýl písania páči.

znásilnění detektivní drsná škola

Evan Hunter (p)