7000 dní na Sibiři

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vzpomínek jugoslávského komunisty-internacionalisty, který se stal obětí stalinského teroru a dlouholetým vězněm Gulagu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154636/7000-dni-na-sibiri-154636.jpg 4.235
Orig. název:

7000 dana u Sibiru

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Boogeyman
03. října

Je to vlastně pořád dokola to samé - výslechy, procesy, věznění, přesuny... ale rozhodně to není nuda.

aardvarka
06. června

Těžko čitelná kronika všeho, co lze v lágru zažít. Bylo to depresivní, hrozně dlouhé, ale odložit to zkrátka nešlo. A oproti milionům jiných příběhů má tenhle vlastně šťastný konec. Tedy až na ten zničený život.

petrulka
09.08.2017

Pravdou je, že autor není spisovatel, neumí si hrát se slovy a se čtenářovou fantazií. O to je to celé děsivější. Ta reálně popisovaná hrůza, neskutečné příkoří, to, co pár zfanatizovanych šílenců dokáže provést milionům nevinných lidí..člověk by rád věřil tomu, že to prostě není možné. Před válkou, během ní, po jejím skončení, stále v táborech, stále boj o kousek chleba nebo trochu tepla, tolik let. Stajnerova morální síla a odhodlání vydržet je obdivuhodná. Souhlasím s tím, že toto by měl přečíst každý, lidstvo nikdy nesmí zapomenout, na tohle ne.

historikola
12.09.2015

Tato kniha by se měla povinně číst ve škole. Bohužel tomu tak není. Je to příběh člověka (sám spisovatel), který zažil GULAG v Rusku. Byl uvězněn většinu svého života. Je to moc pěkně napsané. I když věřím, že tam není úplně všechno. Osobně si tuto knížku zařazuji na první místo ve své knihovně. Pro pochopené dějin Sovětského Svazu je tato knížka výborné čtivo. Děkuji za možnost si přečíst tuto knihu.

Michache
09.11.2014

Výpověď Karlo Štajnera je šokující, dá se říci, že až neuvěřitelná. Z některých momentů, které autor popisuje, běhá mráz po zádech. Autentický příběh plný absurdního, krutého, nehumánního chování člověka k člověku, ale i drobných náznaků bídného štěstí za ostnatým drátem, je cenným pramenem doby poměrně nedávné. Jsem opravdu rád, že pan Štajner našel odvahu oživit hrůzné vzpomínky a podělit se s nimi. Na druhou stranu mě trochu mrzí autorovo skrývání vlastních emocí. 7000 dní na Sibiři je tak spíše popisem sledu událostí, které však rozhodně stojí za přečtení.

Ameliii
20.07.2013

Škoda, že vyprávění pana Štajnera nedostal do rukou některý opravdový spisovatel... Vznikl by příběh, který by vydal na román o tisíci stranách, který by šokoval a byl velmi emotivní. Takhle musím dát jen 3 hvězdičky, přestože mi to připadá nefér. Souboj mezi obsahem a formou prohrála forma. Jsou to bohužel neemotivně vyprávěné vzpomínky, útržkovitě slepené z obrazů, které si během svého utrpení zapsal do paměti. Něco tomu chybí. Vážně mě to mrzí...

Vartan
25.06.2012

Četl jsem dvakrát a mohu doporučit.