70. výročí operace Anthropoid

70. výročí operace Anthropoid https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121405/70-vyroci-operace-anthropoid-121405.jpg 5 4 1

Publikace 70. výročí operace Anthropoid je zpracována na motivy knih Jaroslava Čvančary Někomu život, někomu smrt a Heydrich a popisuje nejdůležitější události a motivace, které vedly k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Publikace se především věnuje úloze domácího odboje a osobnostem, bez jejichž obětavé pomoci a nakonec i životní oběti by tento nejvýznamnější odbojový čin v Evropě v období 2. světové války nebyl uskutečnitelný. Publikace je součástí komplexního projektu ANLET k 70. výročí operace Anthropoid, který zahrnuje především putovní výstavu, dále literární soutěž a další aktivity.... celý text

milamarus
04.04.2016 5 z 5

Nezbytné, konkrétní, dojemné, pronásledující… a myslím, že stojí za přečtení nejen těm, kteří zrovna sedí ve školních lavicích.

,,Jdu do věčného klidu a Vás prosím, abyste za mne žili a radovali se, neboť svět má velké bolesti, ale je také krásný….“ (JUC. Rudolf Mareš, který byl popraven v pankrácké sekyrárně dne 20.10.1944 v 16:00 hodin)