7 tajomstiev Eucharistie

7 tajomstiev Eucharistie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467986/bmid_7-tajomstiev-eucharistie-dHt-467986.jpg 5 2 1

7 tajomstiev Eucharistie sa opiera o Sväté písmo, spisy svätých a učenie pápežov. Oboznámi nás so skrytými pravdami o Eucharistii – pravdami, ktoré prijímali teológovia, svätci a mystici, ale zriedka ich pochopil bežný človek. Autorovi Vinnymu Flynnovi sa podarilo urobiť to, čo sa nedarí mnohým teológom: písať o tých najhlbších tajomstvách viery jednoducho a zrozumiteľne pre všetkých. Hoci sme v učení Cirkvi dostali všetky potrebné informácie, nedokázali sme nájsť potrebné súvislosti. Neuvedomujeme si v plnej miere, koho vlastne prijímame v Eucharistii, prečo nám Boh dal túto jedinečnú sviatosť, alebo akú odpoveď od nás očakáva. Každý jeden katolík je pozvaný skúmať tajomstvo Eucharistie a rozumieť mu stále viac a viac. Táto kniha všetko zmení! Po jej prečítaní si úplne nanovo uvedomíme, že Eucharistia nie je len sväté prijímanie – je to reálna premena nášho každodenného života.... celý text

Náboženství
Vydáno: , Zachej

7 secret of the Eucharist

archandelka
14.08.2021 5 z 5

Vinnyho Flynna mám upřímně ráda, četla jsem od něj všechno, co na Slovensku vyšlo. A velmi jsem se těšila i na tuto jho knihu o eucharistii, protože asi není žádná jiná svátost, o které můžeme číst stále dokola různé zdroje a nikdy to nebude dost na to, abychom to pochopili.
Jaké bylo ovšem mé překvapení, že se mi ta kniha vůbec nečetla dobře, připadalo mi to jako kompilát citátů z KKC a výroků svatých, až jsem si dokonce říkala, že ji vlastně vůbec nehodnotím tak dobře, jako jeho jiné knihy, protože mi nic až tak zásadního nepřinesla. Až dokud jsem nenarazila na sedmé tajemství, které říká, že neexistují omezení, kolikrát můžeme přijímat, a to pro mě byla naprostá pecka a naprosto převratný objev duchovního přijímání, o kterém jsem si doteď myslela, že slouží jako pouhá náhrada, když nemůžu z nějakých důvodů přistoupit k přijímání. Takže zas a opět díky, Vinny Flynne, že jsi mě posunul na nový level a těším se na tvé další knihy.
"Ak budete niekoľkokrát denne duchovne prijímať, o mesiac zistíte, že sa vám úplne zmenilo srdce."