Budúcnosť - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať

Budúcnosť - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326038/bmid_buducnost-50-myslienok-ktore-by-ste-ArE-326038.jpg 4 14 3

50 myšlenek série

Kniha Budúcnosť z vyhľadávanej a populárnej edície 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať prináša prehľad najvýznamnejších teórií o našej budúcnosti. Ako bude vyzerať svet v roku 2020, 2050 alebo 2100? Mohli by sme zakladať rodiny v sedemdesiatke alebo osemdesiatke? Nájdeme mimozemský život v roku 2066? Mohol by mať každý strom vlastnú IP adresu? Do akej miery formuje dnešok naše zajtrajšky? Na tieto i ďalšie otázky odpovedá známy futurológ Richard Watson, ktorý sa venuje témam ako vyžarovanie mobilných telefónov, kybernetické útoky a hromadné spracovanie osobných údajov, vojna o vodu, biopalivá, inteligentné mestá či posthumánna spoločnosť.... celý text

blowfish
13.11.2018 2 z 5

Kladně hodnotím pár myšlenek k zamyšlení, negativně uvedení časové osy. Kniha časem nebude čtivá.

Flipper
11.06.2016 4 z 5

Budúcnosť ako znepokojenie, či príjemne očakávanie? Vyskladať mozaiku toho najpravdepodobnejšieho či už "za rohom čakajúceho" sa autorovi darí a zrejme je na každom z nás ktorému odvetiu či ktorej kapitole priloží patričný význam.U mňa to skôr bolo viac znepokojenia (a to som vraj optimista) a to hlavne otázky o individualizme či náboženstve menej otázky o možných koncoch sveta.

Pablo Kral
28.12.2014 5 z 5

Jsem toho názoru, že předpovídat budoucnost je asi tak složité, respektive tak jednoduché, jako zírat do křišťálové koule. Připomíná mi to pověstnou Gumpovu bonboniéru - ve skutečnosti nikdy nevíš co ochutnáš. Autorovi přičítám k dobru základní pocit, který jsem z díla měl - Watson si neklade ambice mít vždy a ve všem pravdu, nesugeruje čtenáři úhel pohledu, kde pověstná sklenice vody je buď poloplná nebo poloprázdná; spíše si rošťácky pohrává s možnými extrapolacemi současného stavu věcí aniž by ovšem bagatelizoval některá závažná témata. Já jsem se docela bavil. Mezi jinými mě zaujala kapitola o honbě za štěstím. Cituji: "Štěstí se měří obtížně, ale existuje mnoho důkazů, že jakmile se podaří překonat osobní nepohodlí, další bohatství už lidi šťastnějšími neudělá." "Zpočátku chtějí lidé udělat dojem, ale za čas je to už také omrzí." Vítejte ve 21. století.