5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa

5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104724/5-dni-ktore-zmenia-vase-dieta-104724.jpg 3 4 2

Priamo vo vašom dome sa pripravuje jedno sprisahanie za druhým. Vaše deti - armáda malých prefíkancov a divízia poháňaná hormónmi majú premyslenú stratégiu, ako vás pripraviť o rozum. Päť dní, ktoré zmenia vaše dieťa nie je obyčajná knižka. Je to akčný plán, ktorý vašim deťom vezme vietor z plachiet a nasmeruje ich úplne iným smerom. V pondelok vám ukážem, aká je v skutočnosti životná stratégia dieťaťa – a prečo ustavične robí veci, ktoré vás privádzajú do zúfalstva. V utorok budeme hovoriť o troch najdôležitejších veciach, ktoré chce každý rodič pre svoje dieťa. V stredu sa pozrieme do budúcnosti. Čo chcete, aby vyrástlo z vášho dieťaťa? Vo štvrtok identifikujeme tri piliere sebahodnoty a naučíme sa, ako ich rozvinúť v živote dieťaťa. V piatok sa z vás stáva odborník. Zopakujeme si princípy a akčný plán, na ktorom sme od pondelka pracovali a vy sa pripravíte na jeho zahájenie v živote vašich nič netušiacich detí. Časť s názvom „Spýtajte sa Dr. Lemana“ poskytuje praktické rady na viac než 100 pálčivých rodičovských otázok. Dr. Kevin Leman napísal mnoho kníh zameraných na budovanie vzťahov. Je manželským a rodinným psychológom a konzultantom programu Good Morning, America. V českom preklade vyšli jeho knihy Jak se naučit říkat ne, Sex začíná v kuchyni, Na otci záleží, Harmonie v manželství.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Porta libri

Have a New Kid By Friday , 2008

lucia6341
13.01.2022 odpad!

Lubia sa mi ciele knihy, ako je napr. sudrzna rodina. A tam to konci. Kniha ponuka rychle metody, ako prestat robit detom otroka, proste im prestat par dni varit, upratovat atd. Manipulacie, vydieranie. Verim, ze dieta sa zlakne a rodic sa bude citit, ze prevzal moc.
Neverim, ze to vybuduje blizky vztah, ze dieta takto zacne uprimne respektovat rodica a bude sa citit doma v bezpeci.
Takisto sa mi na knihe nepacili rady typu "dieta treba obcas bit, ked je v nebezpecenstve", "ak dieta nechce chodit s vami na bohosluzby, nechajte ho cely den doma same", "dieta dojcite max rok, kym nezacne hovorit"...
Pre dlhodobejsie riesenie odporucam skor knihu "Aby nas deti pocuvali", alebo kurz Nevychovy.

Helena0405
09.11.2019 5 z 5

návody a inšpirácie, ktoré som v tejto knihe našla, mi veľmi pomohli. Musím sa k nej po čase vrátiť, lebo som znova zišla zo správnej cesty - niekedy je oveľa jednoduchšie ustupovať a všeličo tolerovať ako správne, pokojne ale presvedčivo, zasiahnuť.
Od extrému príliš temperamentnej reackie k postoju "ničím ma nemôžeš vyviesť z rovnováhy" existuje široká škála možných reakcií. Je pre mňa náročné dosiahnuť rozumný a jediný účinný zlatý stred.
Žiť podľa zásad tejto knihy vyžaduje sebakontrolu, energiu, plné sústredenie sa na "vojnu", no a takisto vytrvalosť. Deti sú skutočne "od prírody" sebecké - do tej hranice, ktorú ešte sme ochotní ako rodičia akceptovať.