4 dny v Kábulu

4 dny v Kábulu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404489/bmid_4-dny-v-kabulu-TAF-404489.jpg 4 27 6

Švédský špionážní román od autorky, která si sama prošla peklem zahraničních misí. V Kábulu dojde k únosu dvou švédských diplomatů. Na tamní velvyslanectví je povolána elitní policejní vyjednavačka Amanda Lundová, jejímž úkolem je rukojmí osvobodit. Švédský velvyslanec Sven Leijonhufvud obdrží za záhadných okolností balík heroinu, který má poslat diplomatickou poštou do Stockholmu. Tam je mezitím nalezena mrtvola bývalého zaměstnance ambasády. Amanda i její šéf Bill Ekman postupně zjišťují, že případy spolu souvisí a že velvyslanci někdo usiluje o život. Vyšetřování a záchranné akce však maří jak místní jednotky, tak politická elita ve Stockholmu, která očekává státní návštěvu afghánského prezidenta a chce vše zamést pod koberec. Amanda se přitom musí vyrovnat ještě s docela jinými, nenadálými záležitostmi…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Plus

Fyra dagar i Kabul , 2017

bozena3656
13.09.2023 5 z 5

Kniha má rychlý spád, dobře se čte.

kahoma
13.06.2023 3 z 5

No čekala jsem víc Dalo se to, zprvu mě to docela zaujalo, ale postupně můj zájem opadl Nějak mi kniha nesedla, nevím Asi proto, že jsem už přečetla mnoho dalších severských detektivek a laťka je hodně vysoko Nicméně určitě ještě zkusím nejmíň jednu knihu stejné autorky. Osobně bych zrovna tuto knihu svým přátelům nedoporučila

čef
16.05.2023 5 z 5

Až jsem překvapen, jak dobrá tato kniha je. Neočekával jsem tak napínavý děj, spíše něco o utlačování žen Talibánem. Zde se řeší drogy, homosexualita a neskutečná blbost velvyslance Švédska včetně jeho nadřízených. Napětí vyvolává i těhotenství hlavní hrdinky, zvláště při četných přestřelkách. Snad to není poslední kniha autorky.

Mikindada
03.02.2020 2 z 5

Příběh mě celkově nezaujal, občas měl své světlé stránky, místy jsem byla i napnutá, ale celkový dojem to bohužel nezlepšilo.

orinka3
25.10.2019 5 z 5

Dobrodružný příběh jak má být. Zamotané vyšetřování únosu švédských diplomatů v Afghánistánu. Potíže jsou na obou stranách, nic není, jak se zdá. Je to opravdu spletité, ale nakonec se pravda přece jen ukáže. I když jen o fous. Moc se mi to líbilo, je to napsané bez zbytečného balastu, knížka nenudí.

mikika
15.10.2018 4 z 5

zvláštní mix vojenské akce a severské detektivky, líbilo se mi, že autorka ví, o čem píše, že její vyprávění není vycucané z prstu. máte tak pocit, že čtete spíš nějaké docudrama než fikci.

Autorovy knížky

Anna Tell