33 moravských legend

33 moravských legend https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20041/bmid_33-moravskych-legend-c9t-20041.jpg 4 15 4

33 moravských legend přináší pověsti o moravském králi Ječmínkovi z Chropyně, zbojníku Ondrášovi z Lysé hory, ptáčníku Velenovi z Boskovic či Meluzíně ze zámku Velké Losiny. Některá vyprávění půvabně vysvětlují vznik velkých měst:

helusa2
13.06.2020 4 z 5

Zajímavé. Takový “skorocestovatelský” zážitek :-)

Květinka008
14.11.2018 5 z 5

Jednoduše a krásným jazykem zachycené regionálně známé pověsti a pohádky, přehledně členěné, hezky ilustrované. Čtu si je před spaním, a to nejsem dítě :-)

honajz
10.03.2018 5 z 5

Tohle mne pohladilo po duši. Autorka dokáže jednotlivé legendy podat na detailu, ten zcela plasticky a obrazově vykreslit, takže jakoby člověk byl u toho, zaujme, a k tomu má podporu v naprosto dokonalých ilustracích Zdeňky Krejčové. Vadil mi jen formát knihy - vzhledem k tomu, že byl použit silnější papír, přimlouval bych se za slabší papír a menší, poněkud k cestovnímu čtení vhodnější formát.

Evik30
10.10.2013 4 z 5

I když je kniha určená spíše dětem, přelouskala jsem ji téměř jedním dechem. Nádherné legendy které přežívají a budou přežívat dál. Více než polovina povídek je skvělá. Doporučuju přečíst (nejen dětem).