17 dní v Japonsku aneb postřehy ze života na jiné planetě

17 dní v Japonsku aneb postřehy ze života na jiné planetě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437049/mid_17-dni-v-japonsku-aneb-postrehy-ze--8id-437049.jpg 3 3 2

Cesta obyčejného Čecha do neobyčejného Japonska s návštěvou česko - japonské rodiny, která si vytváří své hnízdo v zemi vycházejícího slunce, kde život pro nás Čechy je natolik odlišný, že stojí za to ho osobně poznat.

2252
13.12.2020 4 z 5

Jak psala "Teckovana" ano, jedná se o zápisky z cest. Jak říká podtitul "obyčejného Čecha" a já k tomu dodám "pro obyčejné Čechy" a tak to člověk musí brát. Nevidím na tom nic špatného. Zmíněné filmy jsou právě to jediné, co si obyčejný člověk vybaví a pak se diví.
Mně přišel obsah zajímavý a vtipný. Však to není odborná publikace, ale pohled jednoho člověka.
Jediné, co není moc povedené, jsou fotografie.

Teckovana
02.08.2020 1 z 5

Tyto knižně vydané zápisky z cesty do Japonska jsou zhruba na úrovni turistického blogu, jakých na internetu najdete spoustu. Text spočívá v kombinaci povrchních postřehů a pseudofilozofických úvah. Autor doporučuje před cestou do Japonska shlédnout dva filmy - Geiša a Poslední samuraj, což myslím o jeho erudici říká vše.
Doprovodné fotografie také nejsou příliš oslnivé a hlavně k nim nejsou žádné orientační popisky. :-(

Japonsko cestování

Autorovy knížky