12 pokladů Čech a Moravy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete objevovat krásu měst a jejich historických staveb či nahlédnout do tajemných síní hradů a zámků? Prožívat dobrodružství hluboko v podzemních štolách nebo zkusit porozumět zajímavým technickým vymoženostem minulé doby? Vydejte se s námi na cestu staletími za nejkrásnějšími a nejpozoruhodnějšími místy Čech a Moravy - do Českého Krumlova, malebné jihočeské vesničky Holašovice, na zámek Telč, do Kutné Hory, Litomyšle a na poutní místo Zelenou horu. Na oloumoucké náměstí s úžasným barokním sousoším, do bludiště kroměřížských zahrad a do romantických zákoutí parkové krajiny mezi lednickým a valtickým zámkem. Za moderní architekturou do Brna, reprezentovanou vilou Tugendhat, za kouzlem staré Prahy a za skvosty Třebíče. Vašimi průvodci se stanou ti nejpovolanější - stavitelé, umělci i významní čeští králové. Proč autorka vybrala právě těchto 12 míst? Představují tak jedinečný odkaz předků, že se dokonce dostala pod ochranu světové organizace UNESCO a spolu s dalšími více než sedmi stovkami unikátu na naší planetě jsou zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Poznejte je blíž, abyste věděli, proč je chránit. Zaslouží si to!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45019/pokladu-cech-a-moravy-45019.jpg 3.85
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha 12 pokladů Čech a Moravy

Luccy78
26.05.2015

Pěkně zpracovaná kniha s 12 chráněnými kulturními památkami, které jsou zapsány na prestižním Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO k 31.červenci 2004.
Kniha obsahuje nádherný popis jednotlivých míst, jejich jedinečnost, sem tam nějakou pověst, která dané místo provází a je doplněna velmi pěknými barevnými fotografiemi každé památky.