12 nejmenších pohádek

12 nejmenších pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274925/mid_12-nejmensich-pohadek-zQ9-274925.jpg 4 10 2

Klasické pohádky (O červené Karkulce, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, O perníkové chaloupce, O Smolíčkovi a další) převyprávěli výtvarníci – kmenoví spolupracovníci nakladatelství Baobab. Při zpracování měli volnou ruku, ať při výběru výtvarné techniky, tak i v míře interpretace pohádky. A sázka na původní originální podání se vyplatila. Vzniklo dvanáct obrazových knížeček představujících dvanáct pohádkových světů: klasicky komiksové vyprávění Alžběty Skálové, fantastické kreslení Juraje Horvátha, spontánní malby Terezy Říčanové, vtipná sprejovaná zkratka Dory Dutkové, důvtipné šablony Petra Šmalce, kolážovaný „naivismus“ Evy Volfové. Výsledek je překvapivě živý, zábavný a spontánní. Dvanáct sešitů propojuje jednotná grafická úprava a především společný obal: kartonová krabička, do které se dá celý poklad pěkně uložit.... celý text

lavash
27.11.2020 3 z 5

12 knížeček/pohádek. ilustrace nádherný, pro každou pohádku jedinečný. některý technikou opravdu náročný.

minus je nepraktičnost. většina pohádek má text na první straně, zbytek knížky jsou ilustrace

vertigo
29.11.2013 5 z 5

Nezvyklé, ale naprosto dokonalé - naše dvouletá dcera tyhle knížečky miluje, i když to babičky i kamarádi museli vydýchávat. Speciálně Liška a myška, Smolíček a Dlouhý, Široký a Bystrozraký jsou u nás hit. Dokáže s nimi strávit pěkně dlouhou dobu a "číst si". I tady platí, že s Baobabem člověk nesáhne vedle.