100 pálavských bezobratlých - fotografický průvodce

100 pálavských bezobratlých - fotografický průvodce https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513380/bmid_100-palavskych-bezobratlych-fotogra-QrI-513380.jpeg 5 1 1

Kapesní formát knihy - atlas do terénu, který obsahuje kvalitní fotografie a stručnou charakteristiku stovky nejcharakterističtějších druhů bezobratlých živočichů, žijících na Pálavě. Jedná se o druhý díl ze série "100 pálavských", první díl jsou rostliny. Na vzniku se podílel Okrašlovací spolek Mikulov a řada vynikajících fotografů místní přírody i odborníků ze Správy CHKO Pálava.... celý text

Květinka008
22.03.2023 5 z 5

Přehledně a sympaticky zpracovaný průvodce světem hmyzu, který můžeme potkat u nás na Palavě. Snad tím, že se jedná o živé tvory, jsou fotky ještě lepší než v předchozím díle (100 pálavských rostlin)! A tolik zajímavostí! Máme tady kousající i skákající pavouky, koprofágní brouk není jen ten jeden "hovnivál" (chrobák vrbounovitý), ale existují i oficiální lejnožrouti a výkalníci :-) Mandelinka na fotce není mandelinka, která nám žere brambory... :-o Vtipná jsou jména spojena s "čumáky" brouků - klikoroh, ploskoroh, nosatec, rýhonosec, zobonoska :-)

Moji oblíbení hmyzáci jsou drvodělka a běloskvrnáč :-*
Obzvlášť mě okouzlili krasci a štítonoši, po kterých se letos plánuji poohlídnout!

bezobratlí Pálava

Autorovy knížky