100 největších malířů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Velká obrazová publikace otevírá pokladnici toho nejzajímavějšího ze západního malířství od 13. století do moderní doby. Obsahuje dvě stovky barevných ilustrací z děl abecedně řazených nejvýznamnějších a nejvlivnějších malířů, počínaje mistry věnujícími se náboženské tematice a konče dobou novátorství, které posunulo výtvarné umění daleko za hranice představ starších tvůrců. Stručný, ale zasvěcený výklad odhaluje důležité rysy jednotlivých vývojových etap, jednotlivých umělců i konkrétního reprodukovaného díla od středověké ikonografie až po komerční ikony pop-artu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96096/100-nejvetsich-maliru-96096.jpg 3.26
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Brána, Deus
Orig. název

100 Great Artists, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha 100 největších malířů

Přidat komentář
Peter.Melon
20.11.2014

Fajn kniha o největších malířích.Líbí se mi...

Freak
09.05.2014

Tieto rýchle a veľmi všeobecné prehľady sú.... všeobecné a rýchle. Čiže slávne mená, pár údajov o životopise autora, pár riadkov k obrazu. To je všetko.


Amaranta
27.03.2012

Má to slušné obrázky :), jinak samozřejmě nic nového. Od takto shrnující knihy se také nedá nic víc čekat. Když 100 největších, tak nejznámějších + asi tak čtyři "exotičtí" umělci na vyrovnání neobjevnosti publikace. Takové příručky se vydávat nepřestanou a nejsem si jistá, jestli je to dobře nebo nikoliv. V porovnání s Příběhem umění (Gombrich) je ale jasné, že populární nerovná se nasypání notoricky známých děl na hromadu a promíchání krátkou historkou z malířova života. Jde to i líp.

Doporučujeme

Heroinové deníky
Heroinové deníky
Příběh umění
Příběh umění
Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije

Štítky

obrazy (umění)

Autor knihy

Kniha 100 největších malířů je v

Přečtených6x
Knihotéce9x