Knihovna Biskupství brněnského (Brno)

knihovny

Typ:jiné
Město:Brno
Telefon:543 331 406
E-mail:knihovna.brno@biskupstvi.cz
Web:http://brno.biskupstvi.cz/knihovna/
Adresa:Kamenná 36, Brno, 639 00
Otevírací doba:Pondělí 10 – 14 hod.
Úterý 10 – 18 hod.
Středa – Pátek 10 – 14 hod.

O knihovně

Knihovna Biskupství brněnského se ve své činnosti snaží navázat na působení brněnské alumnátní knihovny, která byla “lidově demokratickým“ režimem násilně zrušena v roce 1950.

Knihovna se sídlem na Kamenné ulici č. 36 v Brně obnovila svou činnost v roce 2001. Intenzivně zpracovává knihy, časopisy a elektronické dokumenty do automatizovaného knihovnického systému. Koncem roku 2007 bylo zkatalogizováno přes 20 tisíc svazků teologické, náboženské, filozofické, pedagogické, psychologické a příbuzné literatury.

Knihovna zpřístupnila své fondy veřejnosti v květnu 2003, registrace i půjčování jsou od 1.1.2012 zpoplatněny dle ceníku.

Zřizovatel knihovny, Biskupství brněnské, předpokládá, že se knihovna stane zdrojem cenných informací k prohlubování náboženské vzdělanosti pro duchovní, laiky, pedagogy i studenty středních a vysokých škol.

Během prvních 5 let po zpřístupnění veřejnosti se v knihovně zaregistrovalo více než 430 uživatelů.

Od dubna 2004 je knižní fond Knihovny Biskupství brněnského přístupný také prostřednictvím internetu na adrese http://knihovna.biskupstvi.cz/. V režimu prohlížení jsou k dispozici rejstříky podle autorů, názvů, klíčových slov a předmětových hesel.

V katalogu lze vyhledávat zadáváním výrazů v jednom nebo více polích současně s možností pravostranného rozšíření výrazu pomocí hvězdičky. Podrobnosti o vyhledaných publikacích lze získat kliknutím na ikonku knihy. Zobrazí se údaje: název, podnázev, autoři, nakladatelské údaje, klíčová slova, předmětová hesla, znaky mezinárodního desetinného třídění a signatura.

Prostřednictvím elektronické adresy knihovna.brno@biskupstvi.cz nebo na telefonním čísle 543 331 406 si lze rezervovat vybrané publikace. Výpůjčku lze uskutečnit v knihovně při osobní návštěvě na Kamenné ulici č. 36 v provozní době nebo po předchozí domluvě i v jiném vyhovujícím čase.

Zdroj textu: http://brno.biskupstvi.cz/knihovna/index.php?polozka=3