Uživatelé na Databázi knih


Alix
Alix 04.03.2015 v 21:57

R.E.M. - Jsi smířlivější, než já a je to správné...
Koblihy? Ano, pane Homere Simpsone!

R.E.M.
R.E.M. 04.03.2015 v 21:58

Né, Simpsona ne. Preferuji inovativního Saturnina.

Alix
Alix 04.03.2015 v 21:59

Nic proti, ale Homer, ach.......

daniela2975
daniela2975 26.07.2017 v 09:14

Zdravím, ráda bych upozornila na novou uživatelku Marky606. Paní chtěla koupit knihu, komunikovala přes mail. Od 17.7.2017 čekám na platbu. Psala jsem ji za tu dobu 2 maily, jestli teda má ještě zájem nebo mám zrušit obchod? Odepsala po dlouhém čekání, že peníze pošle 21.7.2017 v pátek. Dnes je středa 26.7.2017 a peníze nikde. Chtěla jsem ji udělit negativ, ale vyhodilo mi to, že jsme spolu nikdy neobchodovaly. Když mi napsala poprvé, měla jedno kladné hodnocení a k dnešnímu dni nemá žádné. Daniela

Koka
Koka 26.07.2017 v 10:01

daniela2975: žel, ten systém udělování hodnocení za obchodování v bazaru je nastaven tak, že udělit hodnocení můžete jenom tomu, s kým jste si přes DK vyměnila alespoň dvě zprávy (2 vaše a alespoň 2 od něj). Tedy pokud vás dotyčná kontaktovala oslovením přes DK, ale pak už další komunikace probíhala mimo DK, mailem, tak DK to vyhodnotí jako "nedostatečnou komunikaci" pro to, aby jste počínání druhé strany mohla jakoliv hodnotit. Je to systém špatný, nedomyšlený, protože chytrákům, podvodníkům či jenom otravům a šťouralům to dává možnost "uniknout" negativnímu hodnocení, tj. "červenému záznamu" v bazaru. Možná i proto tolik zájemců o koupi knih trvá na tom, že si se mnou bude dopisovat jenom přes e-mail (zdůvodňují to snahou o bližší, ne tak anonymní identifikaci mé osoby). Můžete nějakému neodpovědnému čtenáři napsat třeba i deset zpráv - když vám on nikdy nikdy neodpoví, tak mu jako jedenácté sdělení nesmůžete dát červený puntík!
Je pozoruhodné, kolik "pokusných balónků" (dotazů typu "Nabízíte knihu tu a tu - ještě pořád jí nabízíte? je ještě kniha volná? Platí ta cena, kterou uvádíte v nabídce? - a pod.) dostávám od uživatelů , kteří se jenom krátce před tím na DK zaregistrovali, resp. od profilů, které jsou zde již léta, ale jsou úplně, dočista prázdné, z čehož je jasné, že slouží jenom jméno pro komunikaci ohledně bazaru a nechtějí, aby bylo spojováno s jejich jinými aktivitami na DK - komentáři ke knihám, diskusím atd.
K pobavení je zejména situace, kdy v rozpětí dvou tří dnů dostanu takový "oťukávací" dotaz na jedinou konkrétní knihu od tří jakože různých jmen, přičemž stylistika (a někdy i gramatické chyby) jsou ve všech těch sděleních totožné :=)

daniela2975
daniela2975 28.07.2017 v 19:33

@koka Děkuji vám za vysvětlení, tohle by mě opravdu nenapadlo. Pro mě je výměna informací jako je adresa a číslo účtu závazné a nečekala bych takovéto jednání. Jinak máte pravdu, systém hodnocení je opravdu nedomyšlený. Měli by se dát ohodnotit všichni uživatelé i po jedné zprávě, i kdyby jen ti, co by tam sapsali svůj email. Jinak paní po zprávě ode mě, že, když peníze nemám na účtě, tak obchod ruším a uděluji negativ, peníze poslala. Napsala mi asi 10 důvodů, proč na to zapomněla atd...To však nemění nic na tom, že jsem na peníze čekala dlouhou dobu. Knihu jsem ji poslala, číslo zásilky taky, takže to pro mě končí.
Jinak popravdě, také se nejdříve ptám, zda je kniha volná nebu už prodaná? Může se stát, že uživatel knihu prodá a jen ji zapomene smazat. Nevidím na tom nic špatného :) ale chápu, že u nových uživatelů bez jediného hodnocení, je to podezřelé. Mě spíše u této konkrétní uživatelky zarazilo to, že hodnocení tam měla jedno kladné, ale když jsem ji teda chtěla udělit negativ, měla hodnocení odstraněné. Nechápu, proč, když bylo pozitivní?



Vložit příspěvek