Používáte nějaký softwarový nástroj pro správu domácí knihovny?


Černorizec
Černorizec 17.02.2013 v 09:50

Existuje několik programů, které Vám pomohou se správou a organizací Vaší domácí knihovny. Problém nastává u OS Linux, kde je výběr poněkud omezen. Nebo máte jiné zkušenosti?

zirafak
zirafak 17.02.2013 v 15:37

Pěkný den . Linux použivám . Osobně vše dělám v open(libre) office. Většinou tyto "lehčí" aplikace beží bezproblémově přes wine.

_Berry_
_Berry_ 18.02.2013 v 21:01

Je škoda, že DK nenabízí v této oblasti více možností a nástrojů, jelikož by mohla podobný software velice snadno nahradit. A přitom by stačilo tak málo.

zirafak
zirafak 19.02.2013 v 20:20

Strejda Google našel Open source software . Stačí zkusit co Vám bude vyhovovat. Mě stačí Open Office,uživatel si to udělá podle potřeby .

Třeba se Vám bude hodit .
http://www.linuxexpres.cz/software/calibre-spravce-elektronickych-knih

Win.MacOs.Linux.

Text příspěvku byl upraven 19.02.13 v 21:04

nokid
nokid 21.02.2013 v 14:47

No, co se týče Linuxu, používám už dlouhá léta Tellico, který se neustále vyvíjí a zlepšuje. Celkem je pro tento OS asi 8 podobných programů, avšak většinu se mi nepodařilo zkompilovat (linuxáci vědí, co myslím), jen tento byl vždy bezproblémový...
http://www.abclinuxu.cz/software/hobby/tellico

zirafak
zirafak 21.02.2013 v 16:27

nokid : Děkuji za dobrý tip. Opravdu povedeny prográmek. ;) Jsem ráda že jste dal odkaz, ušetřené googlování. :D

Text příspěvku byl upraven 21.02.13 v 17:04


spdb
spdb 01.03.2013 v 13:34

pod linuxem používám Callibre, ale to je pro správu e-knih, jinak jsem od katalogizování odpustil a využívám export z knihotéky zde na DK, pokud by šlo vyesportovat více informací než jen autor, název a poznámka, myslím že by to bylo dokonalé a není třeba hledat software, líbí se mi na tom i to že nemusím sebou tahat na klíčence žádná data, ale když k někomu jdu a chceme se bavit o nějaké knize, nebo se podívat co kdo má, tak se logneme na DK, je to pohodlné

Ronin Roujin
Ronin Roujin 27.06.2013 v 19:25

používám Libre Office a Calibre pro rutinní práci
když chci parádní e-book, tak ještě přidám gVim a Kindlegen (řádkový generátor přes cammandlajnu přímo od Amazonu)
pracuji jak pod Windows, tak pod Linuxem

baghira
baghira 28.06.2013 v 13:08

Calibre - funguje ve win i v linuxu (a má plugin pro dotahování informací o knihách z databazeknih.cz)

Kniga47
Kniga47 29.04.2017 v 23:44

Je tu nekdo kdo aktualen pouziva tellico a ma ho propojeny tady na databaziknih.cz ?

Jass
Jass 28.12.2018 v 21:40

Databáze mě stále umí překvapit, téhle funkce jsem si nikdy nevšimla :D Export z knihotéky funguje bezchybně, ale skutečně bych uvítala export vlastních seznamů - dělám katalog babiččiné knihovny a tohle by mi neskutečně zjednodušilo práci...

bh69
bh69 08.02.2019 v 07:17

na potrebu aspon trochu vylepsit export upozornuju uz nekolik let, ale zadna reakce ... myslim, ze to je nejaky zamer, i kdyz nechapu proc

Text příspěvku byl upraven 08.02.19 v 07:17

Skallarix
Skallarix 14.10.2019 v 12:21

Dříve, kdysi dávno, snad v roce 2005, jsem používal Microsoft Access a vytvářel jsem si vlastní databázi knih. Ale když mě na stránky Databáze knih v roce 2010 přivedla jedna oblíbená blogerka, už jsem svoji databázi nepotřeboval. Sice jsou stránky o dost praktičtější, jsou online a je tu možná interakce s ostatními uživateli. Ale musíme buď zálohovat nebo doufat, že nekleknou a jednou tu nenajdeme pouze "404".. A nebo, že mě za mé příspěvky nevyobcují, či nedostanu BAN z nelibosti.



Vložit příspěvek