Nono (aneb štrikovna)


Alix
Alix 17.07.2018 v 20:23

Erilenne - vůbec jsem nepochopila, kde a kdo jsou ta ega, zahleděná do své povýšenosti. Taky nemám pocit, že siena někoho umravňovala. Napsala pravdu, že komentář Trissi nečetla. Pak napsala svůj názor na cenzuru a svůj názor o komentářích. Siena NIKDY nepíše agresivně a nikdy nikoho neuráží. Její komentář z 26. 6. 2018, 20:44, mohu jen podpořit.

TakySimona
TakySimona 19.07.2018 v 23:24

Vždycky jsem žasla nad některými bílými Severoameričany, jak dokáží prodat svůj příběh, resp. jméno, ať už je vskutku jakýkoliv.

Ovšem ochota prodávat strach ze sebe je taky dobrá renta:
https://www.mimosoudni.cz/

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=725131&;typ=PLATNY

Text příspěvku byl upraven 19.07.18 v 23:30

kní
kní 27.07.2018 v 12:05

dnešní sloupek LN (Martin Zvěřina):

Zoufalý pokus

Davidu Rathovi nikdy nechyběla cynická drzost. Kandidatura do Senátu na Litoměřicku, zdůvodněná bojem proti privatizaci nemocnic, je podobně věrohodná jako tvrzení, že pan Rath je nezištný a skromný občan. Rathovo prohlášení: město znám, byl jsem tam ve vazbě... plně potvrzuje, že sledujeme spíš zoufalý pokus o únik před spravedlností než něco seriózního.
Pan Rath žel není originální, o útěk před spravedlností do zákonodárného tělesa se před ním pokusili mnozí, v tomto případě asi typově nejbližší je televizní ředitel/bavič Vladimír Železný v roce 2002. Pokud bychom se my Litoměřičtí ukázali jako natolik vyšinutá paka (autor je litoměřický občan) a toto individuum zvolili, pak by pana Ratha Senát velice pravděpodobně stejně vydal do rukou justice. Ale užil by si slávu a zase by trochu zazdržoval.
Doufejme v lepší příští, a tedy v Rathův neúspěch a v to, že další kandidaturu ohlásí pan doktor na Borech, v Minkovicích nebo na Pankráci.

TakySimona
TakySimona 28.07.2018 v 12:34

V reálném světě pozvu na dobrý čaj, panáka Jamesona nebo rolovanou zmrzlinu toho/tu, kdo vypátrá, která pravidelná rubrika Databáze knih dnes mimořádně "není přítomna"!
Zn: Na vlastní nebezpečí!

Nebo se zatoulala už včera? Tento týden?
NEBO TO TAK BUDE UŽ NAPOŘÁD?

Po pěšinách ticho.

TakySimona
TakySimona 19.08.2018 v 20:54

2.6. t.r. jsem tu publikovala text otevřeného dopisu, který Ústavu pro studium totalitních režimů poslal Michael Kubesa, zpěvák kapely Ladě, civilním povoláním matematik, vyučující na Ostravské univerzitě (či jak se právě ta VŠB jmenuje).

Myslím, že jako každý "státní" úřad má i ÚSTR 30ti denní lhůtu pro odpověď, resp. podání informací.

V pátek, po skvělém tišnovském koncertu, jsem se Michaela osobně ptala, zda dostal odpověď.
Tipnete si?
Je to snadné, protože očekávané.
NE

Text příspěvku byl upraven 19.08.18 v 20:54

Jacck
Jacck 20.08.2018 v 08:26

nevím jak to je přesně v zákonech, ale v tom dopise se na nic moc konkrétního neptá a jakákoliv konkrétní odpověď na takový dopis by byla politicky nebezpečná. Pokud vím, tak právě Rusové (a jejich nastrčené loutky, tj Zeman, Klaus st, Klaus ml, Jakl a další) se léta snaží tento ústav umlčet/zavřít/ovládnout a vypadá, že se jim to nakonec povedlo
http://forum24.cz/dokument-byvali-zamestnanci-ustr-protestuji-proti-spolupraci-ustavu-s-ruskem/
minimálně ta starší garda těchto ruských zrůd se brzy začne poroučet k satanu a Putin už má i přes masy botoxu taky 65. Co bude potom se uvidí.


TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 08:50

to Jacck:

Neptá se Michael dostatečně konkrétně?
"Mám na Vás několik dotazů:

- Probíhá výzkum, jak naše komunistická minulost ovlivňuje současný stav politiky a společnosti v nasi zemi?

- Existují v tomto smyslu nějaké volně dostupné relevantní práce?

- Zabýval se někdo detailněji komunistickým, nevím jak to nazvat, "Odborem zahraničního obchodu", kde působil Andrej Babiš? Především pak jeho provázaností s StB, případně KGB?

- Zabýval se někdo detailněji komunistickou institucí "Prognostický ústav", odkud pocházejí Václav Klaus st. a Miloš Zeman? Opět, především jeho provázaností s StB, případně KGB?"

Ale, dobře, zkusíme to ještě přes "ostošestku".
:-)

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 09:00

TakySimona, Jacck: Opravdu věříte, že Putin a bývalí komunisté jsou nějakou reálnou hrozbou pro současné Česko? Když se podívám co se dnes děje v Německu, Belgii, Francii, Švédsku, Itálii, Španělsku, Řecku a dalších zemích západní Evropy, tak si myslím, že Evropa má daleko reálnější a mnohem větší problém.

Jacck
Jacck 20.08.2018 v 09:01

můžeš si přečíst zákon
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-106
tam by mělo být napsané, na co všechno má člověk nárok a jaká jsou omezení toho nároku
každopádně to vypadá, že ředitel ÚSTR byl Ruskem kompromitován a ten ústav už není důvěryhodný

Jacck
Jacck 20.08.2018 v 09:19

Eicheriku
Rusové nám tady ovládají klíčové posty ve státě skrze nastrčené agenty a to dle tebe není problém? Zkus si něco přečíst o komunistickém převratu 1948 u nás. To se taky odehrálo pomocí ruských agentů. Spekuluje se, že Beneš byl ruský agent, a proto předal vládu komunistům. Každopádně tomu převratu předcházela masivní infiltrace ruskými agenty. Dnes je u nás ruským agentem prezident, rusové kontrolují zcela jistě několik našich politických stran (Okamura, Zemanovci, Komunisté, Realisté, u Babiše si nejsem jistý), snaží se ovládnout mediální prostor (Soukup je jejich, odtud jejich neustálé útoky na veřejnoprávní média atd), máme jejich agenty infiltrované vojsko, tajné služby, státní aparát. Ruskem zkorumpovaných je spousta poslanců (vzpomeň jak se volil Klaus), pravidelně do voleb staví své kandidáty a ti vyhrávají. A to není problém? Podívej se na Maďarsko, kam taková situace vede, postupné oklešťování svobod a totalitarizace společnosti.
Nemyslím že máš moc představu, co se děje v západní Evropě a myslím že jejich problémy zveličuješ a v hlavě máš katastrofické scénáře. Např. na základě pár medializovaných excesů hodnotíš migranty jako celek. (já jsem jako migrant na západě několik let žil a stýkal se s jinými migranty). Já si např. myslím, že faktorem, který se na rozkladu západních společností podílí víc než imigranti, je feminismus .

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 09:20

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 09:37

Jacck: Já si třeba nedovedu představit situaci, kdyby na nějakém pražském sídlišti shořelo za noc 100 aut. Jak budou Češi reagovat? Komu dají v následujících volbách hlas?

Myslím si, že feminismus Čechy nerozhází. :-)

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 09:50

to Eicherik:

Feminismus možná ne, ale co my hrdé, odvážné a přesvědčené feministky?
:-)

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 09:51

TakySimona: Miluji feministky pro ten jejich neotřelý humor. :-)

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 09:54

A kerápak z českých/moravských/slezkých to je?
Obrázek by nebyl, ať vím, kam mám dorůstat!?
:-)

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 09:56

Jacck: Dnes ráno napadl v Katalánsku 29letý Alžířan nožem policisty. To kdyby se stalo v Česku, tak se to Čechům nebude líbit. A to i přes jejich holubičí povahu.

Eicherik
TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 10:08

BINGO!

Já jak vyšitá!

Jacck
Jacck 20.08.2018 v 10:09

ikonická feministka je Big Red z Kanady
https://www.youtube.com/watch?v=MQ-qDLgE8KM

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 10:12

to Jacck:

No, vidíte, a pro mě je největším feministou...třeba...třébá...třeeeeeeebaaaa... třeba hudební kritik Jiří Černý!
:-)

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 10:15

Tak Big Red bych klidně na rande pozval. :-D

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 10:16

to Eicherik:

A proč to tedy neuděláte?

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 10:18

(nepouštěl jsem si zvuk) Protože francouzsky neumím a moje angličtina je více než prachbídná. :-D

Eicherik
Eicherik 20.08.2018 v 10:21

kní: Omlouvám se Vám, že jsem Vám to tady o5 zaneřádil. :-)

Jacck
Jacck 20.08.2018 v 11:00

TakySimona, feminismus už v západních společnostech dávno není potřeba, plné rovnoprávnosti bylo dosaženo už před desítkami let a dnešní feminismus (přinejmenším ten západní) je akorát o misandrii a získání specialních privilegií. Feministky by si chtěly podržet všechny ženské výhody, ale současně mít i všechny ty mužské a nemuset za ně nijak platit. Obávám se, že v západních společnostech toto hnutí významně narušilo vztahy mezi pohlavími, tj. vykořenilo muže i ženy z jejích rolí (svou ideologii, že gender je sociální konstrukt a ne něco biologicky alespoň trochu předurčeného), rozbilo rodiny, rozbilo vzory. Naprostá většina mužů na západě se odmítá ženit díky nespravedlivým rozvodovým zákonům (zklatokopce stačí vzít si ho na pár let, pořídit dítě, pak se dát rozvést a ona skončí s dítětem a on bude do konce života platit, i když se ukáže, že dítě nebylo jeho). Porodnost klesá a bude klesat. Díky neustálým útokům typu #MeToo a hysterii kolem harrassmentu atd jsou muži čím dál tím víc v defensivě, a spousta z nich odmítá mít s ženami cokoliv společného - viz MGTOW. I u nás už jsou muži de iure diskriminováni
http://www.zvedavec.org/komentare/2007/08/2231-maji-muzi-mene-prav-nez-zeny.htm
na západě to pokročilo ještě mnohem dál. Stačí někoho 2x pozvat na rande a je to harrassment.
Prostě hotová válka pohlaví. Nutno dodat že vyvolaná ženami a umožněna mužskou velkorysostí vůči druhému pohlaví. Přesně jako v legendě Šárce, což mi říká, že si pustím Fibichovu operu

TakySimona
TakySimona 20.08.2018 v 11:14

Jaccku,

já jsem žena (teda, oficiálně mám v rodném čísle měsíc začínající pětkou) a rozhodně se fakticky necítím být rovnoprávná s muži. A o plat mi nejde v první řadě, jako jistému panu PeroKradci.

Na Západě jsem nikdy nežila, a jde mi o situaci mezi Aší a Hodonínem.

Formální rovnost před zákonem mi nezaručí, že pro mnohá macha nejsem slepicí k plotně jen proto, že ... mám nižší hladinu testosteronu v krvi.

Asi to chce zvát na rande ženy, a ne husy. Pořád si NĚKTEŘÍ muži stěžují, že nemají jak dokázat svou statečnost a odvahu, tak ať se odvážně rozhodnou k tomu VYBRAT si (na rande) tu, která má v hlavě neuronové synapse a ne zarostené natáčky.

Egon Bondy, kterého tedy vážně tzv. nemusím, napsal:

..." já jsem marxist levý..." .

A já píšu:
Já jsem feministka pravá! Tedy muže miluju (toho jednoho v každém časovém období), právě proto, že se být mužem NEBOJÍ.

Jdu si pustit Ladě:
https://www.youtube.com/watch?v=L5YMzUEUiSo

Text příspěvku byl upraven 20.08.18 v 11:22



Vložit příspěvek