Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 02.05.2018 v 22:09

Koukám, že dámy Pražský hřbitov pohřbily. :-)

R.E.M.
R.E.M. 02.05.2018 v 23:02

To je stylové. Co taky udělat jiného se "Hřbitovem", že?!
;-))

denib
denib 02.05.2018 v 23:07

R.E.M.: Možná Eicherik čekal, že budeme Pražský hřbitov pietně uctívat :-)

R.E.M.
R.E.M. 03.05.2018 v 00:28

denib: Snad na nás Eicherik kvůli "Hřbitovu" nezanevře. :-D
Ještě že je velkorysý. ;-)

Encyklopedie: ...nejen v knihovnách. :) Kdysi jsem si s kolegou povídala o jedné knize a on naprosto vážně prohlásil, že kniha a její autor jsou skvělí, inteligentní atd. a jemu se kniha nelíbila jen z důvodu, že jí nerozuměl a není tak chytrý jako autor.

Poddubáčci: Jaký je váš názor? Může se stát, že se čtenáři nelíbí kniha a přesto ji považuje za skvělou? Stalo se vám to (u které knihy)?

denib
denib 03.05.2018 v 06:05

Když se mi kniha nelíbí, za skvělou jí rozhodně nepovažuji. Stává se mi samozřejmě, že zapochybuji - když je kniha např. hodně dobře hodnocená, když to je např. dlouhodobě oceňovaná klasika. Pak váhám, jestli není chyba na mé straně. Nebo když cítím, že jsem se k nějaké knize nedostala v té správné náladě. V těch případech jsem ochotná uznat, že kniha může být lepší, než se mi zdá. Jenže co naplat, za skvělou jí považovat nedokážu a podle toho hodnotím :-)

Jednou četla V horách a oázách Antarktidy, což byly deníkové zápisky českého geologa. Tu knihu jsem nehodnotila. Kniha byla evidentně určena pro lidi, co mají o geologii alespoň trochu potuchy a nezaseknou se u názvu každého šutru :-) To já nejsem a za to kniha nemůže. Naštěstí tam byla i spousta jiných zajímavých věcí, takže jsem jí s chutí dočetla. Ale cítila jsem, že by nebylo fér, abych jí hodnotila.

Sarah01
Sarah01 03.05.2018 v 07:51

A já si to chtěla taky sehnat, když jste tady o tom všichni psali, že si to půjčujete v knihovnách :-) Takže ne, číst to nebudu. Kdybych měla čas, tak jo, ale já ho mám tak málo, ach jo.
denib - stalo se mi to asi dvakrát, většinou si ale knihy fakt vybírám, prolistuju a už vím, jestli to budu číst nebo to odložím na později. Teď v poslední době jsem už dvakrát odložila Multikulti pindy jedný český mindy od Pekárkové :-) Chtěla jsem opravdu vědět, proč má názory, jaké má, ale asi na to nejsem připravená, prostě jsem to nedala.


Alienor
Alienor 03.05.2018 v 08:42

Mne sa to stalo u Bulgakova, kniha Majster a Margaréta. Nemôžem povedať, že sa mi páči, doteraz sa striasam pri pomyslení na bývanie viacerých rodín v jednom byte. Je to vcelku neuveriteľná fantazmagória, čo ja zase dvakrát nemusím, ale, napočudovanie, pokladám ju za úžasnú.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.05.2018 v 15:29

Pražský hřbitov jsem pohřbila kolem sté strany, i když mě ze začátku hodně nadchl, pak to rychle odeznělo, možná kdyby měl 80 stran, tak to budu hodnotit dobře.

R.E.M.: někdy si říkám, že to asi nečtu v té správné náladě, ale něco je pro mě blbost, jako třeba Okamžiky štěstí od Hartla, to se fakt nedalo, i když se to hodně líbí, což nechápu.

Eicherik: Promlčení je dost dobrý, připomíná mi to ten seriál Vzteklina. Hned jsem si rezervovala Polednici.

Makropulos
Makropulos 03.05.2018 v 16:12

Marika Vanova: Okamžiky štěstí to byla pro mě až skoro hrůza :-).

R.E.M. - Skvělá a skvěle hodnocená kniha Vladimira Nabokova Ada aneb Žár, je snad jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Ale opravdu myslím, že je skvělá, ale já už jsem to prostě nedávala. Bylo to strašně dlouhé a skoro pořád stejné, plné vět ve francouzštině, no prostě jsem na to neměla. Takže jsem ji ani nehodnotila.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.05.2018 v 17:23

Makropulos: přesně. Zpravidla, když nedočtu, tak nehodnotím, ale tady to nešlo číst ani nehodnotit.

Eicherik
Eicherik 03.05.2018 v 19:25

Marika: Souhlasím, se Vzteklinou je tam jistá podobnost, taky to byl jeden z důvodů, proč jsem si chtěl Promlčení přečíst. Polednici si taky určitě přečtu, ale už od ní tolik neočekávám. Ale třeba překvapí. :-)

Sarah01
Sarah01 03.05.2018 v 19:45

Díky za tip, to Promlčení vypadá dobře.
Nečetl jste někdo toto http://www.albatrosmedia.cz/tituly/26713573/hlas-pro-vraha/?
Kdysi jsem si to chtěla koupit kvůli tomu tématu, které mě velmi zajímá, ale byla příliš drahá, teď by to šlo.

denib
denib 04.05.2018 v 19:02

Co pěkného ke čtení máte nachystáno na tento víkend?

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2018 v 19:47

denib: Já mám domluvené schůzky s Cadfaelem, dnes se potkáme na Svatopetrském jarmarku.
Těžce jsem se v knihovně loučila s "Jak si lidé hrají". Takže s p. Koukolíkem si o víkendu už "nepopovídám"
Zato mě poprvé čeká rande naslepo...

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2018 v 19:50

... s knihou. :-D

Máte už nějakou takovou zkušenost?

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 19:56

Já mám opět detektivku. :-D Tentokrát je to Leon a čte se to úplně samo. ;-)

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2018 v 19:59

Eicherik: Kdo je to Leon? Od kterého autora?

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:02

R.E.M.: Je to druhý díl série Herkules a autory jsou Mons Kallentoft a Markus Lutteman.

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:05

R.E.M.: Nečteš, nevíš. ;-) Ten Svatopetrský jarmark je dobrej. :-)

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:10

encyklopedie: Líbí se Ti i historické detektivky? :-)

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2018 v 20:10

Eicherik: Máš pravdu, budu muset začít víc číst. :-D
Hezky si užij detektivku.

encyklopedie: Tu nejde o pozornost, ale o paměť.
Je to smutné, ale i když jsem se snažila, na Číslo 5 se zapamatováním všech informací, které jsem kdy četla a slyšela, nemám. :-)) Jak já mu závidím. :)

Text příspěvku byl upraven 04.05.18 v 20:12

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:25

encyklopedie: Stačí. ;-)

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:28

Myslel jsem vyloženě retro, ne to co už zestárlo samo přirozeně. :-)

denib
denib 04.05.2018 v 20:35

R.E.M.: Můžeme upravit přísloví - pro diskuzi na žebrotu :-)

Eicherik
Eicherik 04.05.2018 v 20:44

Já letos zatím 27 knih. A středověku, popřípadě starověku jsem v současné chvíli nabaženej. :-)



Vložit příspěvek