Třídění knih v kategorii "žebříčky"


Valyk
Valyk 20.02.2014 v 07:37

Navrhoval bych, pokud to není technicky problém, aby se trochu více strukturoval žebříček nejlépe hodnocených knih. Například alespoň na knihy pro děti a dospělé. To by bylo užitečné mimo jiné v tom, že by vrchol žebříčku knih pro dospělé nebyl (doufejme) ovládán Harry Potterem a podobnou dětskou literaturou.....

Text příspěvku byl upraven 20.02.14 v 07:40

elfos
elfos 20.02.2014 v 10:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Valyk
Valyk 20.02.2014 v 11:53

elfos: Podle mě to moc komplikujete. Navrhoval jsem základní rozdělení na literaturu dětskou a pro dospělé. Jestli někdo z dospělých čte dětskou literaturu, je to jeho věc a najde si pořadí své oblíbené knihy v příslušné rubrice. A naopak, jestli dítě čte dospěláckou knížku, má se kam podívat. Nejde samozřejmě o tolik, i tak jsou ty žebříčky fajn, ale k dobru by to možná přispělo. A k tomu HP - netvrdím, že by byl výlučně pro děti, ale jde o dětskou literaturu, proč ji tedy takto nezařadit.

MichelleS
MichelleS 20.02.2014 v 13:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 20.02.2014 v 13:30

Přesně jak už tu napsala MichelleS, žebříček nejlépe hodnocených knih možnost filtr dle žánrů již má. Najdete ho hned na tabulkou a můžete se vybrat ze žánrů zde na DK uvedených, tedy duchovní nauky, literatura česká, literatura slovenská, literatura světová, naučná literatura, poezie, pro děti a mládež a sci-fi a fantasy. Tedy to je to, co jste chtěl, ne? :)

Valyk
Valyk 20.02.2014 v 14:10

MarieAnnaSarah: Ne tak docela. To co by se líbilo mně, je primární rozdělení na LT pro děti a pro dospělé, a následně již lze samozřejmě v rámci těchto kategorií použít filtr pro ještě podrobnější strukturování. Ale jak už jsem psal - zase o tolik asi nejde :-)

Text příspěvku byl upraven 20.02.14 v 14:10


tesar_dali
tesar_dali 14.05.2014 v 14:56

Zanrovy filter sice je, ale jeho moznosti su znacne obmedzene, ked pominiem miesanie rozdelenia na cesku, slovensku a svetovu literaturu so zanrami, tak mi chyba hlavne zaner horor a detektivka. Pritom u knih (bohuzial nie u vsetkych) je uvedeny zaner Svetova literatura - Detektivka (horor), toto by sa snad fo filtra pridat dalo.
Myslim, ze Valykovi islo o to, ze je mozne zobrazit rebricek knih pre deti, ale zobrazit vsetko okrem knih pre deti nieje mozne. To by ale vyzadovalo zmenu logiky na filter formou zaskrtavania co je vyrazny zasah. Rozsirenie stavajuceho dynamickeho filtra tak ako som pisal vyzsie podla mna narocne nieje.



Vložit příspěvek