Knihotéka


Petrvs
Petrvs 04.09.2011 v 13:47

Abych se přiznal, moc mi nevyhovuje současná koncepce knihotéky. Hodně půjčuju knihy a píšu si to do poznámku k jednotlivým knihám. Z toho vyplývá:

1) Ve vlastní knihotéce se špatně hledá. Musím dát sortovat podle abecedy (a bohužel to musím pořád opakovat, protože systém si tohle nastevní neukládá a pak si "tipnout", na které stránce asi bude hledaná kniha. Kdyby aspoň bylo možné si zobrazovat knihy rovnou pode abecedního indexu - v tom smyslu, že např. kliknu na "K", zobrazí se všechny mé knihy od "K".

2) Ke knize ve vlastní knihotéce nelze přistupovat přes profil knihy. Musí se vlézt do knihotéky a absolvovat hledací martyrium popsané výše. Možnost nechat přistupovat na knihu v knihotéce rovnou přes profil knihy by byla pro mě k nezaplacení...

3) V současnosti nefunguje export. Stáhne se ZIP soubor a žádný XLSX tam není :-(

4) Nebyl by špatný též import...

Děkuji za zvážení provedení úprav výše uvedeného :-)

Jackjelly
Jackjelly 10.10.2011 v 20:12

Připojuji se k Petrys, osobně mám obdobný problém a je to i jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl zde "nacpat" postupně svou knihovnu. Tudíž přístup do knihotéky z profilu dané knihy bych uvítal, případně mít možnost editovat poznámku přímo na profilu dané knihy. Stejně tak filtrace by zasloužila více možností.

Co se exportu týče, uvítal bych i položky datum vydání a nakladatelství, i když to asi využije málokdo.

Taky by se mi líbilo doplnit do volby "Přidat do mých knih" něco ve smyslu "rád bych si koupil (půjčil)", stává se mi že mě nějaká kniha zaujme a pak na ni marně vzpomínám co to bylo. A chystám se číst používám pro knihy co už mám doma.

kamil-cze
kamil-cze 21.11.2011 v 18:41

Co se týče nefunkčního exportu, tak to dělá prohlížeč. V Internet Exploreru se uloží se správnou příponou XLSX, ale v Opeře (možná i jiných prohlížečích) se souboru přiřadí přípona ZIP. XLSX je ve skutečnosti přejmenovaný ZIP. Prohlížeč nejspíš rozpozná obsah souboru a automaticky mu přiřadí jinou příponu. Stejný problém jsem měl při stahování doplňků do OpenOffice (prozměnu přípona OXT).

Stačí stažený soubor přejmenovat na XLSX a bude správně fungovat (je ale třeba mít ve Windows zobrazeny přípony známých druhů souborů).

Galenius
Galenius 13.12.2011 v 14:14

Není možné trochu rozšířit údaje v exportu? Třeba o údaje o sérii, pořadí v sérii a hodnocení, které jsem knize dal?

Alice_E
Alice_E 19.01.2012 v 19:27

Zdravím :), já bych se také chtěla něco zeptat.. Nejsem tu v tom moc zběhlá, ale polovina knih, co mám, je v anglickém jazyce.. A když si tady otevřu knihotéku, tak sice vidím, že knihu mám, ale pak se lámu v hlavě jestli česky nebo anglicky. Je tu nějaké nastavení v knihotéce, kde si to můžu upravit abych to hned viděla? Nebo nějaké rozřazení. Omlouvám se, pokud je to hloupý dotaz a je nějaké snadné řešení, jen ho prostě nevidím :).

Woro
Woro 19.01.2012 v 19:45

Alice_E: Můžeš si jazyk zapsat do poznámky ke knize (v knihotéce napravo "přidat poznámku")


Alice_E
Alice_E 19.01.2012 v 21:20

Woro: To je to, co jsem hledala.. Díky :).

Woro
Woro 19.01.2012 v 21:29

Alice_E: Rádo se stalo.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 03.05.2012 v 19:51

Já mám s knihotékou čím dál větší problém. Začíná pro mě být nedostačují tak, že nejspíš udělám import a budu už pokračovat jen v excelu. Například Jules Verne - Pět neděl v Baloně už mám v knihotéce čtyřikrát. Zde na databázi ji můžu vložit jednou - které vydání mám vložit. Jules Verne - Tajuplný ostrov mám také ve čtyřech různých vydáních, několik Kingovek mám dvakrát, Bratry Karamazovi také. Jelikoš jsem se dal do sběru Verneovek a některých Sci-fi knih, dá se očekávat že přestože ve skutečné knihotéce budu mít třeba 500 svazků a v knihotéce na DK 400. Zbytečné to vést, když nejde titul vložit ve více vydáních...

kurcatovium
kurcatovium 09.05.2012 v 02:06

Metal Messiah: Taky jsem jednou na tohle omezení narazil, ale díky malému rozsahu knihovničky mě to tolik netrápí. Na druhou stranu, kolik lidí hromadí stejnou knihu ve více výtiscích?

Macek58
Macek58 09.05.2012 v 14:07

Chybí mi možnost řazení knih podle příjmení autora

ve7gr11
ve7gr11 23.09.2015 v 18:21

Prosím mám dotaz. Na databázi knih jsem pouze pár dní. Mohl by mi někdo prosím říct na co ta knihotéka vlastně slouží? :-) děkuji

lenkaknel
lenkaknel 23.09.2015 v 19:25

ve7gr11: já ji používám jako seznam knih, které mám doma :-)

ve7gr11
ve7gr11 23.09.2015 v 19:40

lenkaknel: takže jen tak, jak každý chce? Super:-) Díky :-)

lenkaknel
lenkaknel 24.09.2015 v 10:05

ono mě totiž ani nenapadá, jak jinak by se dala využít (vlastně ano, dřív jsem v ní měla oblíbené) :-)

miloslav0399
miloslav0399 24.10.2015 v 15:00

U Knihotéky by se mi líbila možnost přidání poznámky, např. na kterém místě knihu mám. A následně pak řazení dle této poznámky. Též bych uvítal i jiné možnosti zobrazení, např. pouhý seznam bez náhledů obálky.

tenax
tenax 24.10.2015 v 15:12

miloslav0399 : Ta možnost přidání poznámky už v knihotéce je. Stačí kliknout u knihy z knihotéky na ozubené kolečko vpravo a objeví se malé menu, kde je jedna ze dvou možností Poznámka. Ta se zobrazuje pouze uživateli, takže nikdo jiný ji nemůže číst.

Hanzman
Hanzman 08.12.2015 v 12:11

Uvítal bych změnu řazení, nebo možnost vlastní kategorizaci knih.

Vec1980
Vec1980 29.12.2015 v 14:31

Ahoj. Díky za knihotéku (uznávám taky že jméno je divné ;-) ).
Jako asi spousta uživatelů používám danou jako seznam knih. Poznámka je super ale bylo by možné exportovat rovněž Rok vzdání? Přidávám si knihy podle skutečné kterou mám a u mnoha je Rok vydání docela vhodný a žádoucí.
To už je jenom komentář:
- přidat do exportu http-link na knihu v databazi (např. http://www.databazeknih.cz/knihy/islamskemu-statu-na-dostrel-271142)
- osobní komentář a hodnocení které jsem k dané knize přidal (už jenom perlička)
díky

Hrdlička1
Hrdlička1 09.09.2016 v 22:17

Já bych přivítala v knihotéce třídění, zda mám papírovou knihu, elektronickou nebo audioknihu.

Trip
Trip 02.01.2017 v 19:40

Je to správne, že sa dá kniha vložiť do knihotéky iba raz, aj keď mám viaceré vydania?

Koka
Koka 02.01.2017 v 20:28

Trip, správne to síce nie je, ale technicky je to v tejto databázi jediná možnosť. Tiež mám mnohé knižné tituly vo viacerých vydaniach, ale zaznamenať si to tu nemôžem, jedine sa to dá napísať do poznámky k tomu vydaniu, ktoré si vyberiem do Knihotéky.

Vec1980
Vec1980 03.01.2017 v 08:11

To záleží jak to má správce indexované, otázka databáze.
Mimochodem je v plánu nějaké rozšíření, upgrade stavajici struktury? Mimochodem je tahle diskuze obcas komentována právě správcem? ;-)

R.E.M.
R.E.M. 03.01.2017 v 10:17

Vec1980: Toto vlákno zatím není komentováno správcem. :-) Mě spíš mrzí, jak nekvalitní je export - výstup z knihotéky. Ale vzhledem k tomu, že dnešní úprava výstupu je, ne že lepší a propracovanější, ale dokonce horší než byla před 2 roky, vypadá to na záměr. Takže stejně eviduji knihotéku "zbytečně" podruhé ve svém excelovém souboru v PC.

Text příspěvku byl upraven 03.01.17 v 10:25

Vec1980
Vec1980 03.01.2017 v 10:38

R.E.M. a to je bohužel škoda. Mám tyhle stranky rad a export je fajn. Jenom už je jeho funkce lehce za zenitem .....
PS: Bazar co do prodejců už je takz lehce mimo, ale pořád se dají najít rozumní knihomolové a ne vyloženě prodejci ...



Vložit příspěvek