Náhrada zničených knižních přebalů.


Pitvora
Pitvora 30.11.2015 v 11:39

Zajímalo by mě , jestli existuje nějaká databáze knižních přebalů, či zda by šla sehnat náhrada.
Určitě se s tím setkal každý z nás. Oblíbená kniha a zničený, nebo úplně chybějící přebal.
Lze ho nějak stylově nahradit?

Koka
Koka 30.11.2015 v 12:06

Také mě už jednou (v souvislosti s jinou zdejší diskusí) napadlo, že by vydavatelství mohla nabízet k prodeji jenom obaly - jako se prodávají náhradní součástky. Nakladatelé, co tak zaplnit díru na trhu?

Koka
Koka 30.11.2015 v 12:46

Ještě dodatek:
databáze knižních obalů je zde:
http://www.obalkyknih.cz/

pavlinda
pavlinda 30.11.2015 v 18:02

Koka-přidávám se k Tvé výzvě nakladatelům.

Koka
Koka 30.11.2015 v 18:25

Pavlindo, my dvě dodáme podnikatelský záměr a nakladatelství, které se toho chytne, se na tom "nabalí" .
Ještě by to však chtělo udělat průzkum trhu. Proto výzva: prosím, napište svůj názor, zda-li byste byli ochotni si třeba za 20 - 50 Kč zakoupit obal ke knize, který se vám ztratil nebo poškodil.

newtory
newtory 30.11.2015 v 18:26

Pridávam sa aj ja (ako "starý" pedant).

Text příspěvku byl upraven 30.11.15 v 18:27


lenkaknel
lenkaknel 30.11.2015 v 19:14

Rozhodně bych byla pro.

JAnD
JAnD 30.11.2015 v 22:33

Leda u hodně starých knih - po dědečkovi (http://www.databazeknih.cz/knihy/hlubinami-praveku-37425) apod. - a pak je mít uložené mimo dosah dětí.
Při běžném čtení (na cestách, na dovolené, v posteli) beztak přebaly nechávám doma, jen překáží a snadno dojdou k úhoně.

Pitvora
Pitvora 01.12.2015 v 11:38

Vím nejméně o 5 knižních obalech, za které bych dal i 100,-Kč a dokonce rád. Takže tleskám podnikatelskému záměru - Koka

MarekG
MarekG 01.12.2015 v 17:42

Výborný nápad, určitě bych si některé poničené obaly vyměnil.

Jass
Jass 02.12.2015 v 18:27

K některé přebaly bych si snad koupila i bez knihy :D Některé jsou vážně krásné, i když kniha za moc nestojí. Přebaly u knížek se mi jinak moc často neničí.... Přesto jsem ale jednoznačně pro!

Koka
Koka 02.12.2015 v 18:31

.... vydavatelé, knihkupci, antikváři - sledujete to? Vypadá to, že zájem by byl, poptávka je zřejmá. Pustí se někdo do toho?

Pavlaj
Pavlaj 10.05.2023 v 22:10

Obávám se, že dotisk obálek naráží na problematiku autorských práv (např. za fotky se platí podle nákladu, ve kterém je používáte a na příp. dotisk už autorská práva nemáte, resp. musíte si je znovu koupit). Takže pro nakladatelství to bude příliš složité a nevyplatí se. Ta databáze obalů na obalkyknih.cz (aspoň podle toho, co vidím bez přihlášení) obsahuje jenom náhledové obrázky, které se nedají použít na kvalitní tisk. Mě napadá jediná cesta, jak si nový přebal pořídit: půjčit si knihu s originálním přebalem třeba z knihovny, kvalitně naskenovat a nechat si někde v copy general vytisknout. Otázka je, jestli budou mít odpovídající papír. A pokud má obálka třeba lak jako povrchovou úpravu, tak při tisku v malém počtu kusů by vyšlo extrémně draho.

Nermal
Nermal 11.05.2023 v 14:09

Já to řeším tak, že udělám ze dvou knížek jednu - převléknu přebal z knížky za pakatel z antikvariátu. Většinou z takové, která je nějak znehodnocena (věnováním, čmrkanci, apod.), ale má přebal v pořádku.
Ale potřeboval jsem to udělat asi tak dvakrát. U svých knížek přebaly nepotrhám.



Vložit příspěvek