Obecně o Čtenářské výzvě 2016


Romanka89
Romanka89 03.02.2016 v 12:12

Čtenářská výzva je skvělý nápad, a nemyslím si že by to bylo nějaké diktování toho co musím číst, myslím že kategorie jsou takové že do většiny kategorií se dá zařadit cokoliv. Je spoustu knih co si chci přečíst a tak se snažím vždy nějakou přiřadit do seznamu, možná dvě tři budu muset vybrat mimo mé osobní chci si přečíst, ale alespoň objevím něco nového :) za měsíc mám přečteno pět z výzvy a jedeme dál :)

Lady Greystoke
Lady Greystoke 04.02.2016 v 23:55

Může být mezi těmi 20 knihami více knížek od jednoho autora?

Morgainne
Morgainne 04.02.2016 v 23:59

[Lady Greystoke]: a proč by nemohlo? Je to podle mě tak, jak si to každý nastaví. Nikdo to přece kontrolovat nebude. Je to o objevování nových knih, ne o striktních pravidlech.

mariva
mariva 08.02.2016 v 10:51

Čtenářská výzva je fajn a určitě nikomu nenařizuje, jaké knihy má číst. Čtu knížky, které bych si přečetla i bez výzvy, a většinou jsem překvapená, že do některé kategorie zapadnou, aniž bych to plánovala. Třeba teď jsem dočetla knihu Z nebe do ráje a zjistila jsem, že jde o autorku píšící pod pseudonymem, aniž bych to předtím tušila (a to jsem od ní v lednu už jednu knihu přečetla). Jen mě mrzí, že jsem se nezúčastnila už vloni, protože těch 20 knížek budu mít splněných rychle, když už teď jsem za polovinou.

Lady Greystoke
Lady Greystoke 10.02.2016 v 23:08

Netvrdím, že někomu něco nařizuje. Ale je zde nějaké zadání, které je třeba respektovat. Pokud má někdo pocit, že ho témata knih omezují, nemusí se přeci zapojovat. Pro mě osobně je to naprosto super věc. Nejsem žádný extra čtivec, mám spoustu dalších zájmů. Ale na druhou stranu je hodně knížek, které bych si ráda přečetla, a mnohé z nich do kontextu výzvy zapadají. A aspoň bude mít to moje čtení nějaký řád - to se mi líbí. 20 knih za rok je pro mě docela dost a pokud to dám (a já to dám :-D), bude to můj osobní rekord. Zatím jsem trochu pozadu, výzvu jsem přijala teprve minulý týden (takže leden nula), ale já to doženu :-D

Kexina
Kexina 15.02.2016 v 11:04

Moc děkuji autorům za tento nápad. Díky Čtenářské výzvě jsem sem na Databázi knih přivedla kamarádku. Po prozkoumání zadání jsme se obě shodly, že výzva je poměrně jednoduchá (i když zajímavá) a nebude problém ji splnit. Stejně tak jsme si unisono libovaly, jak díky této jednoduchosti můžeme výzvu v klidu plnit postupně během roku, aniž "to budeme nějak hrotit". A výsledek po ani ne dvou měsících? V tuto chvíli máme obě zaplněno 9 bodů a doma hromadu knih "do výzvy". Současně s každou knihou, která se k nám dostane bez našeho vlastního přičinění (tedy poznámkou od známých "A nechceš si přečíst tohle?", popř. náhodným výběrem v místní knihovně), se v našich hlavách spustí automatická revize seznamu, s jeho vyplněnými i prázdnými kolonkami a neodbytnou otázkou "Kam bych tak tuhle knížku mohla vepsat?". :-)
Docela si říkám, že až výzvu dokončím, zůstane mi po ní citelná prázdnota. Neříkám, že všechny knížky, které jsem za těch pár týdnů přečetla, mě nějak zaujaly, nebo se mi dokonce líbily. Ale rozhodně jsem si po nějaké době obohatila svůj seznam přečtených knih o taková díla, která by se mi pravděpodobně do ruky nikdy "sama" nedostala.


Kája O.
Kája O. 18.02.2016 v 23:19

Lady Greystoke Také mám od jednoho autora v plánu tři různé knížky. Takže pohodička.:-)

Lady Greystoke
Lady Greystoke 20.02.2016 v 22:24

Kája O. : Jojo, myslím, že to půjde :) Koukám Lovci mamutů - ty jsem také měla v plánu jako knihu začínající stejným písmenem jako mé jméno. Ale nakonec zvítězil Lempiérův slovník. Tak uvidím, jestli Mamuty ještě někam zařadím :)

JAnD
JAnD 25.02.2016 v 22:36

Dá se počítat za přečtenou kniha, která neobsahuje (téměř žádný) text?
konkrétně http://www.databazeknih.cz/knihy/prochazky-pana-pipa-83772 :-) ?

Romanka89
Romanka89 26.02.2016 v 07:03

JAnD: podle mě jo, tady na databázi je uvedená a kniha to je, tak co by ne :)

Pavla202
Pavla202 08.03.2016 v 10:45

Zkusím si to trošku ozvláštnit a pokusím se o "Českou čtenářskou výzvu." Což znamená něco od Seiferta... ale snad to zvládnu :0) Těším se na to!

gersie
gersie 08.03.2016 v 12:01

Také já děkuji autorům za čtenářskou výzvu. Myslím si , že je to jistě skvělá věc. Nikoho k ničemu nenutí a přitom spoustu soutěživých a cílevědomých lidí motivuje k přečtení knih , které by je samotné číst nenapadlo , nebo je chtěli NĚKDY přečíst a zatím se stále nedostávají k onomu někdy a nebo jim prostě jen NĚCO bránilo v tom aby se konečně rozhoupali. A s povděkem tedy čtu knihy co jsem měl rád v dětství , tlusté knihy které jsem měl v plánu , ale jejich síla mne odrazovala , nebo absolutně neznámých autorů jinde oceněných.
Jsem tedy toho názoru , že čtenářská výzva je skvělá věc a držím palce všem lidem co se zapojili , co ji zvládnou, a co sami ve svém vlastním zájmu nešvindlují a jsou na sebe tvrdí. Všem zúčastněným přeji mnoho krásných chvil nad literárními díly..........M.

pavlinda
pavlinda 08.03.2016 v 16:23

Já si jen moc neumím představit to hodnocení-nedávno jsem čistě náhodou narazila na někoho,kdo měl splněno na 100% v den,co se tady zaregistroval:-)

Petratra
Petratra 08.03.2016 v 21:58

pavlinda: Tací buď švindlují nebo nepochopili, jak má výzva fungovat...

domdomca
domdomca 23.03.2016 v 19:45

Ahojky, kam byste zařadili knihy "Dívka ve vlaku", "Dívka v pavoučí síti", "Nulté číslo" a "Já, poutník"? Diky moc :-)

Text příspěvku byl upraven 23.03.16 v 19:56

LenkaWal
LenkaWal 23.03.2016 v 20:28

domdomca: Tak nulté číslo, určitě: Kniha s číslem v názvu
Já, poutník: Kniha, která má více než 400 stran
Dívka v pavoučí síti: Kniha, která byla přeložena do angličtiny
a Dívka ve vlaku, pokud se jmenuješ Domča, Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno.
:-)

domdomca
domdomca 23.03.2016 v 20:32

LenkaWal: Diky moc, lamala jsem si nad tim hlavu :-)

LenkaWal
LenkaWal 23.03.2016 v 20:34

Není vůbec zač. :-)

Aichah
Aichah 29.04.2016 v 10:00

Prvních 19 knizek jsme zvladla v lednu....na tu dvacátou (vydana poprvé v roce 2016) stále cekam. Porad mam co cist ze starych zasob :D

Aichah
Aichah 06.05.2016 v 08:05

Tak hotovo :)

carllie
carllie 03.06.2016 v 21:06

Jde o čtenářskou výzvu. Když mám 100 nejlépe hodnocených knih, může si zadat třeba žánr sci-fi a fanasy? Nebo si nemůžu vybrat žánr.

Marthas
Marthas 03.06.2016 v 21:27

Nevím, přesně jak je to míněno... Fyzicky to vyfiltrovat samozřejmě jde, v žebříčku je pak ale použit jiný způsob výpočtu než bayesův vzorec...
PS: Já osobně jsem myslela, že čtenářská výzva, je výzva od toho, aby se člověk nejen seznámil s autory, které nezná, ale hlavně si přečetl i to, co by si jinak sám od sebe nevybral... Jinak by to nebyla výzva.-)

carllie
carllie 03.06.2016 v 21:29

Děkuji za radu ;)

Marthas
Marthas 03.06.2016 v 21:47

To carllie: Jeden z důvodů, proč se neúčastním výzvy je právě toto mnou zmíněné...

Jinak není zač.-)

carllie
carllie 03.06.2016 v 21:49

Taky nevím jestli přečtu vše co ve výzvě je.



Vložit příspěvek