Kečara diskuze

Kečara https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157693/bmid_kecara-KmO-157693.png 4 15 3

Vydavatel jménem autora prosí čtenáře, aby Kéčaru nečetli jako první dílo K. Minaříka, ale teprve když poznali přinejmenším jednu jinou jeho knihu a byli jí kladně zaujati. Jinak by u nich mohly vzniknout nezdravé názory jak na autora, který zde bez obalu vysvětluje své zcela mimořádné, neopakovatelné osobní mystické prožitky i vnější běh svého života, tak na nauku obsaženou v ostatních jeho dílech. Josef Studený tento titul zveřejnil bez ohledu na vůli Květoslava Minaříka (dále KM), aby byla jeho autobiografie uveřejněna jako poslední kniha nebo vůbec ne. Své přání KM opakovaně veřejně vyslovil, J. Studený je znal a vědomě porušil. K vydání použil předposlední samizdatovou verzi a navíc je provedl tajně a za zády PhDr. Zory Šubrtové a doc. MUDr. Antonína Bajera. Text se neřídí přesně podkladem: vymyšlené vysvětlivky ke jménům, svévolné doplnění jmen, nepřesnosti v osobních údajích autora, zneužitý copyright atd., zneužitý název Canopus. Toto neoprávněné vydání je dodnes šířeno. (Nově byla tato kniha neoprávněně přeložena do angličtiny a do němčiny a je umístěna na internetových stránkách mahayana.cz a kagyupa.com.) Protože bylo nutno uvést věci na pravou míru, bylo v Canopusu připraveno vydání založené na poslední verzi autorem připravené k vydání. Kniha byla dále doplněna studiemi o příčinách porušeného zdravotního stavu KM a paní Kristy Ledrové od doc. MUDr. Antonína Bajera a souborem fotografií. Na zadní straně přebalu je upozornění s prosbou jménem KM, aby čtenáři nečetli tuto knihu jako první dílo autora, ale teprve poté, co si přečetli jinou knihu KM a byli jí kladně osloveni. Toto první vydání podle autorova originálu závěrečné verze vyšlo pod titulem: Kéčara, Autobiografie mystika. Květoslav Minařík. Canopus, Praha 1997, formát A5.... celý text

Diskuze o knize (5)

Přidat komentář

Zelený_Drak
22.07.2017 5 z 5

Eldar80: A ten aktivní blbec budu velmi pravděpodobně já, protože kniha má ISBN, je to ta samá kniha (rozšíření o vynechané části, nový překlad nebo dodání poznámek kohokoliv obvykle není důvodem tvrdit, že se jedná o nové dílo a nikoliv nové vydání) a není to plagiát. Plagiát je, když někdo neoprávněně vydává cizí dílo za vlastní, což není tento případ. Kdo směl nebo nesměl knihu vydat je otázka pro právníky (a žádný závěr by nezměnil skutečnost, že tatáž kniha oficiálně existuje ve dvou vydáních). Pro čtenáře je to zajímavost (na to je tu kategorie) či případně námět na planou diskusi (na to taky).

Eldar80
21.07.2017 5 z 5

Mr.BFU: Četl jsem obě a ta od Studeného byla mnohem chytlavější. To je možná způsobené tím, že je stručnější a bez poznámek. Přesto ve mě vyvolala mnohem více intenzivní prožitek než Kečara od Canopusu.

Bohužel knihy jsou sloučené a tak se tvá poznámka objevila i pod správným vydáním. Jenže když se vydání oddělí, tak dřív nebo později to nějaký aktivní blbec sloučí. Možná by tak bylo lepší dát tvůj příspěvek přímo do anotace Kečary z roku 1992.


Mr.BFU
21.07.2017

@Eldar80 Nevím zda je jiná, neboť jsem ji ještě nečetl. Upozornění jsem uvedl z důvodu popisu (obrázek, vydání) knihy v databaziknih, která je plagiátem. Pokud se mi podaří Kečaru přečíst, pak budu číst rozhodně originál. Pan Studený ve mně nebudí důvěru. A jak známo, i drobná změna může mít dalekosáhlé následky.

Mr.BFU
20.07.2017

Tato kniha jest neoprávněně vydaným podvrhem pana Studeného více viz. http://canopus.cz/podvrhy/t_kecara.html

Eldar80
18.02.2016 5 z 5

Kečara od Studeného je úplně jiná než od Šubrtové. Také máte ten dojem?