Susan Elia MacNeal citáty

americká

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (8)

...A nemění to nic ani na tom, že John ve mně vidí jenom holku, která se kromě psaní na stroji už jinak k ničemu nehodí. Až na to, že se třeba jednou vdá a bude mít děti.... (Maggie; Churchillova sekretářka)


„Ptáte se, co je naší politikou? Odpovím: vést válku na moři, na zemi a ve vzduchu. S veškerou mocí a veškerou silnou, kterou nám Bůh může dát. Vést válku proti obludné tyranii, již nepřekoná nic, co najdeme v dlouhém a smutném výčtu lidských zločinů. To je naše politika. A ptáte se, jaký je náš cíl? Mohu odpovědět jediným slovem: je jím vítězství, vítězství za každou cenu.... (z projevu; Churchillova sekretářka)


Davide? Půjdeš se mnou do kola? - Samozřejmě, má paní. Po vás. - Proč si neřekla Johnovi? - Je to blbec. - Cože? - Blbec!!! (Maggie a David; Churchillova sekretářka)


Já už mám ale fakt zatraceně plný zuby toho, když musím lidi přesvědčovat, že jenom proto, že jsem Irka, ještě nejsem žádná teroristka. (Zlatíčko; Churchillova sekretářka)


Jak šéf řekl po anexi Rakouska: Když hroznýš zhltne kořist, následuje často značně dlouhé období trávení. Ale jenom do chvíle, než znovu zaútočí. (David; Churchillova sekretářka)


Jistě, člověk může počítat s tím, že Spojené státy udělají tu správou věc - poté, co vyčerpají všechny ostatní možnosti. (John; Churchillova sekretářka)


Jste možná velmi chytrá. Na ženu. Ale víte - ženy dokonce i chytré ženy a univerzitně vzdělané ženy, mají jeden zlozvyk. Ztrácejí zájem a vdávají se. Člověk se na ně prostě nemůže spolehnout, že zůstanou a dokončí práci. Obzvlášť v době války... (pan Snodgrass; Churchillova sekretářka)


V době války je pravda natolik vzácná, že by jí měla vždy doprovázet tělesná stráž lží. (Winston Churchill; Churchillova sekretářka)