Koupit knihy

Rachel Cohn

americká, 1968


Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (16)

"Drž se svých snů, neboť kdyby sen měl zemřít, život by byl jako pták se zlomeným křídlem, který nemůže létat" Dash a Lily


A tak si Langston vytyčil nesnadný cíl. (1) nějak mě zaměstnat, aby ode mě měl přes Vánoce pokoj a mohl se věnovat jen a pouze Bennymu a (2) zaměstnat mě kdekoli na západ o První Avenue, kam nesahá dědečkův ochranný štít. A tak vzal poslední rudý zápisník….(Dash & Lily - Kniha přání)


Asi jsem chtěla být… sešitá. (Dash & Lily - Kniha přání)


Bylo to něco jako Zeď nářků - místo, kde si punkeři mohli vyblít své srdce. (Dash & Lily - Kniha přání)


Čteme si v příběhu vlastního života, jako bychom byli jeho součástí, jako bychom ho sami napsali. (Dash & Lily: Kniha přání)


Fakt nevím, co je romantického na tom, že strávíte týden v tropickém ráji s člověkem, kterého poslední čtvrtstoletí vídáte skoro denně. Nedovedu si představit, že by někdo chtěl strávit tolik času jen se mnou. (Dash & Lily - Kniha přání)


Chtěla bych věřit tomu, že někde žije někdo, kdo je jako stvořený právě pro mě. Chtěla bych věřit tomu, že žiju proto, že jsem pro někoho jako stvořená.


Chtěla bych věřit tomu, že někde žije někdo, kdo je jako stvořený právě pro mě. Chtěla bych věřit tomu, že žiju proto, že jsem pro někoho jako stvořená. (Dash & Lily - Kniha přání)


Jsem na kluky, co jsou na holky, takže jestli si kluk, co je na kluky, nic proti tomu nemám, ale myslím, že bychom se k sobě nehodili. (Dash & Lily - Kniha přání)


Lidé, kteří jsou pro nás důležití, zanechávají svůj otisk v našich životech. Ať už ve skutečnosti zůstanou nebo odejdou, v našich srdcích jsou na pořád, protože je pomáhali utvářet. A proto ale na ně nedá nijak zapomenout. - Dash a Lily


Nikdo, koho potkáš, není přesně takový, jakého bys ho chtěl mít.Dash & Lily: Kniha přání


Nikdy v životě jsem netoužila po cigaretách, ale zrovna teď mě přepadlo nutkání jednu si zapálit – už jenom proto, abych spustila detektor kouře a rychle se odsud dostala co nejdál. (Dash & Lily - Kniha přání)


Skutečnost, že ti nevadí stát uprostřed Strandu s Rozkoší lásky mezi muži je pro naši budoucnost příznivým znamením. Ale pokud tuhle knihu už máš a nebo by ti v životě mohla být užitečná, obávám se, že naše společná kratochvíle tímto končí. (Dash & Lily - Kniha přání)


Tam vevnitř možná je a možná není někdo, o kom sic nevím, jak se jmenuje, ani jak vypadá, ale možná tam na mě čeká. Anebo možná ne. (Dash & Lily - Kniha přání)


Ty ani nevíš, jaký máš průšvih, mladá dámo. Myslím to vážně! A doufám, že pro to všechno, máš dobré vysvětlení. – (přemýšlí) Dopisovala jsem si přes zápisník s úplně cizím klukem, a protože jsem mu začala slepě důvěřovat, chodím teď na úplně neznámá místa jen proto, že mě tam pošle… ne to by asi neprošlo. (Dash & Lily - Kniha přání)


Vůbec by mi nevadilo, kdybych taky měla někoho, s kým bych chtěla strávit Vánoce jen ve dvou. Ale zatím jsem měla jenom knihu přání, tedy červený zápisník. (Dash & Lily - Kniha přání)