Linda Howington S. citáty

Linda Howard · pseudonym

americká, 1950

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (54)

„Jaké plány? - Sháním chlapa. - Já jsem chlap. Co mi chybí? – Já mám na mysli chlapa nastálo. – Jsem svobodný. – Chci se vdát a mít děti? – Fíha. (Začátek sezóny)


„Mám dvě možnosti. Buď Vás můžu zaškrtit, nebo políbit. Kterou si vyberete? - Vy si vybíráte, ne já. - Jenomže Vy si nemáte brát na sebe tyhle červené šaty. - Proč Vám moje šaty vadí....? (Začátek sezóny)


„Pánbu nás ochraňuj před ženským způsobem myšlení. Kde je v tom nějaká logika? Jedno s druhým nemá nic společného.“ „Pro tebe možná ne, ale nebudeme si nic namlouvat, přece jen se pohybuješ na úrovni planktonu, zatímco já představuju vyšší formu života. Takže mi záleží i na podrobnostech.“ Koutky mu zacukaly. Otočil se k ní. „Tak plankton?“ „Možná řasa.“ „A co třeba najebaná améba?“ „Améby nejebou, množí se dělením. Vydal opovržlivý zvuk. „Tak to k nim určitě patřím, protože evidentně taky nejebu.“ Klid před bouří


A ne abyste se na mě zase tak těsně lepil.- Nebudu. Alespoň s vozem ne. – Jeďte! (Začátek sezóny)


Budou si myslet, že jste… že jsme… - Že spolu chodíme? - To není žádná legrace! - Pak jim řekněte pravdu, vyklopte jim hezky, že jsem Vás chtěl varovat před nebezpečím znásilnění za pomoci uspávacích drog. (Začátek sezóny)


Co mi tedy chcete přišít? – Nic. A vůbec Vás nevyslýchám. Pozval jsem Vás prostě na výlet. To je proti tomu, kdybych Vás pozval do vyšetřovací místnosti a hodiny Vás smažil, hotové nebe a dudy. (Začátek sezóny)


Co se děje? Nestačila jste si ani ověřit, jestli jste namalovaná. (Začátek sezóny)


Co se děje? Usmíváte se na mě. To je o strach. - Můj úsměv Vás děsí?- Ne, děsí mě jenom skutečnost, že se usmíváte. Říká mi jenom to, že ten Váš myšlenkový vláček zase vykolejil. (Začátek sezóny)


Co se stalo? Proč jste zastavila – Moc se na mě lepíte. – Cože?? - Lepíte se na mě. Je to nebezpečné. – Vystupte si! – (Začátek sezóny)


Co si mě tak prohlížíte? Mám na obličeji šmouhu nebo vypadám jako nebezpečný zločinec? – Ani jedno, ani druhé. Lidé, kteří střeží zákon, si lidi prohlížejí, patří to k jejich práci. (Začátek sezóny)


Co to vyvádíte? Koukejte se vrátit a něco si kupte! – Nic nepotřebuju. – A proč jste se tedy cpal dovnitř? – Viděl jsem vás vcházet a chtěl jsem si s vámi promluvit. Kondomy, hmm? To vypadá jako velké balení. Kolik jich tam je? – Vypadněte! (Začátek sezóny)


Co to znamená, že nejste chcípáček? – Uvidíte. (Začátek sezóny)


Co tu děláte? - Nechtěla jste přece, aby si všichni mysleli, že jste ty kondomy koupila jenom na jeden lovecký zátah, že ne? (Začátek sezóny)


Co Vás vede k myšlence, že bych to měl vědět? – Nevím. Jenom se ptám. – Zní to jako jeden z těch testů, co ženské používají, aby zjistily, jestli chlap je nebo není buzerant. Proč se nezeptáte rovnou, když Vás to zajímá. – Vůbec mě to nezajímá. (Začátek sezóny)


Copak nikdy doopravdy neodpočíváte? - Ale ano, když jsem doma. (Začátek sezóny)


Do prdele! … Dobrá odpusťte. Někdy zapomínám, že žiju v klášteře. (Začátek sezóny)


Doprovodím Vás domů. – Proč? – Protože mám jisté mrazení v zádech. Protože jsem se doslechl, že jste se přestěhovala, a mně se ta Vaše ulice vůbec nelíbí. Prostě proto. – Děkuju, ale to nemusíte. Nechala jsem si zapnutou lampičku na verandě. - Chcete mě rozesmát? (Začátek sezóny)


Drapla jste ho za koule a rozmáčkla mu je. … Už jsem chtěl zasáhnout, jenomže když začal tak strašně pištět, došlo mi, že – abych tak řekl – máte situaci pevně v rukou. (Začátek sezóny)


Držíte mne moc pevně. - Myslím, že Vás držím přesně, jak to má být. (Začátek sezóny)


Helemese, jestli pak to není slečna Daisy. Chodíte sem často? – Ne dneska jsem tu prvně… Můžu Vám to vysvětlit. - Na Vaše vysvětlení nemůžu čekat. Za 30 vteřin jste zbavila jednoho chlápka mužství a vyvovala rvačku. Na první návštěvu to není špatné. Dejte mi vědět, kdy sem budete mít namířeno znova, a já ten večer zůstanu doma. (Začátek sezóny)


Hodlám si pořídit psa. - Sežeňte si pořádného hafana. Dobrý by byl německý ovčák. Jsou to inteligentní, přítulní psi a zachrání Vás i před Godzillou. (Začátek sezóny)


Chci vztah a Vy mi jej maříte! - Než se Vám tedy vyvrbí nějaký vztah, můžete si užít se mnou. Jsem zdravý. Jsem normální. Žádný chcípáček. A pokusím se nepřivést Vás do jiného stavu. (Začátek sezóny)


Já na zastrašování používám devítku. Signál téhle ráže těžko někdo přehlédne. (Začátek sezóny)


Jak víte, kdy začínám pracovat? – Kdykoliv jedu okolo, v knihovně už se svítí. (Začátek sezóny)


Jdete pozdě. – Jsem tu přesně. – Každý den ale chodíte přibližně o půl hodiny dřív. Dneeska ne, proto jdete pozdě. (Začátek sezóny)


Je tu někdo? – Ano, samozřejmě. Nemusíte hulákat. - Kdybych někoho viděl, nehulákal bych. – Kdyby tu nikdo nebyl, nebyly by otevřené dveře. – Jedna jedna. (Začátek sezóny)


Jedu s vámi. – Kam? - K Vám domů. - V neděli vždycky obědvám s mámou a tetou Jo. - Zavolejte jim a omluvte se. (Začátek sezóny)


Ježiši Kriste. Mám z Vás bolení hlavy. Jestli budete tohle někde vykládat, všechno popřu a potom Vás hned zmáčku, jako kdybyste šlapala chodník. Jasné? - Nešlapu chodník. Jsem vzorný občan, že by mne mohli jako vzor dětem ukazovat na plakátech. (Začátek sezóny)


Jsem chlap. Dokonce i chcaní je soutěž. Klid před bouří


Jste jak čtvrtodenní zimnice. - Obtěžuju Vás? Tancujeme…. a někdo Vás musí vytahovat z malérů. (Začátek sezóny)