Leonid Iljič Brežněv citáty

ruská, 1906 - 1982

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (8)

Ako viete, nie som spisovateľ, ale funkcionár strany. Ale ako každý komunista si myslím, že som bol mobilizovaný propagandou strany a považujem za svoju povinnosť aktívne sa podieľať na práci našej tlače.


Brežněv nebyl mínus pro historii naší země, byl to obrovský plus, položil základy pro ekonomiku a zemědělství země.


Chceme, aby světový socialistický systém byl dobře propojenou rodinou národů, budoval a bránil novou společnost společně a navzájem se vzájemně obohatil se zkušenostmi a znalostmi, aby byl rodinou, silnou a sjednocenou, kterou lidé světa budou považovat za prototyp budoucího světového společenství svobodných národů.


My komunisti sme na chvíľu zviazaní s kapitalistami. Potrebujeme ich poľnohospodárstvo a ich technológie. Budeme však pokračovať v masívnych vojenských programoch ... a (čoskoro) sa budeme môcť vrátiť sa k oveľa agresívnejšej zahraničnej politike, ktorá má za cieľ získať nadvládu ...


Naším cílem je získat kontrolu nad dvěma velkými pokladnami, na kterých Západ závisí: energetický poklad Perského zálivu a pokladnice minerálů střední a jižní Afriky.


Problémem se svobodnými volbami je, že nikdy nevíte, kdo vyhraje.


Sovětští lidé se mají lépe hmotně a jsou duchovně bohatší.


Verte mi, že po zničení čínskych jadrových zariadení našimi raketami nebudú mať Američania veľa času na výber medzi obranou svojich čínskych spojencov a pokojným spolužitím s nami.