Jiří Paroubek citáty

česká, 1952

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (37)

...pokud jde o debaty, tak v této zemi není nikdo, kdo se mně vyrovná. A to říkám bez nějaké zbytečné neskromnosti.


...tohle byl cíl Ústavního soudu. Aby nás ještě podruhé poslal do školních lavic.


...tu a tam se stane, že někam pospíchám. Pracuji ve prospěch občanů této země. To není zhovadilá potřeba, že bych byl nějaký kapitalista, který potřebuje zvýšit svůj firemní profit.


„Měli byste mi být vděční, že jsem vás zachránil před politickou blamáží.


„Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích.


Ano, nájemné je třeba deregulovat.


Bláboly médií o údajné brutalitě pořadatelů mítinků ČSSD jsou zcela nepodložené. Není totiž doloženo žádné zranění někoho z těch, co napadli mítinky.


Celou dobu jste se ke mě chovali jak hovada, tak teď mě nechte bejt.


Dělat z komunistů neustále strašáka je stupidita. (...) Je v zájmu naší země, aby tato strana byla integrována do demokratického politického systému.


Haló noviny čtu pravidelně, stejně jako jiné noviny, a řeknu vám, že mnohem hůře mi je z Lidových novin.


Hlavně díky mně Praha vypadá, jak vypadá. Takový rozvoj tu nebyl od doby Karla IV.


Já se do žádných mocenských pozic nehrnu.


Já to sleduju, ujišťuju vás, naprosto detailně, slovo od slova, každý den. Noviny, televize, všechno.


Já vám povím, pánové, jestli tohle ve zdraví přežijeme, tak zvládneme snad už všechno, to je strašné. (Přisedněte si)


Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání (...) možná od nějaké nejvyšší bytosti, takže předpokládám, že dokážu sociální demokracii vyvést ze situace, ve které byla.


Jak já teď vypadám, copak já jsem nějaký pedofil? Ani nevím, že ten chlap má nějakou nezletilou dceru, natož, abych s ní byl někde na nějaké jachtě, nebo co to tam plácaj. Máte nějaký nápad, co teď s tím dělat? (Přisedněte si)


Je potřeba, aby mé vyjadřování bylo trochu skromnější a nebylo tak nabubřelé.


Je třeba regulovat tržní společnost, aby se vytvořilo správné tržní prostředí.


Kdybych byl Gerhard Schröder, vyletěli by z koalice ještě dnes. Jen proto, že chci zachovat stabilitu alespoň do konce roku, tak to neudělám hned dneska.


Myslím, že vítězím nad panem Topolánkem téměř dva roky. Jeho šance, že druhá vláda získá důvěru, odhaduji na pět procent.


Národ má rád pivo a vepřovou.


Nechci pana prezidenta z ničeho vinit, ale v době, kdy takhle vystoupil, vyšel průzkum, podle nějž 93 % obyvatel vyjádřilo své silné výhrady proti Romům. Myslím, že prezident i premiér by se … tu a tam měli postavit proti mínění svých spoluobčanů a vzdělávat je.


Není vhodné zaměstnávat lidi z jiných kultur, už tu pak zůstanou. Naučí se jazyk, mají děti a je z toho etnický problém.


On by nebyl vůbec žádný problém udělat o sedmdesát miliard korun nižší výdaje. Otázka je, proč bychom to dělali.


Osmdesát procent médií je proti nám, ti Steigerwaldové a Mášové proti nám vedou válku, a jedna z prvních věcí, kterou přijmeme po volbách, bude nový tiskový zákon, který tyhle balkánské poměry změní.


Patřím stále k nejpopulárnějším osobnostem této země.


Po dnešním setkání s takovými západoevropskými špičkami může jen hlupák a primitiv ještě někdy zopakovat antikomunistické útoky na sociální demokracii.


Pod heslem ‚vítěz bere vše‘ spoléhá ODS, že se rychle ujme moci a spolu se svými agenty přisluhovači zajistí těmto osobám beztrestnost. Toto já a sociální demokracie, jejíž jsem předsedou, nedopustí. Cítím povinnost oznámit, že demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948, snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita.


Podívejte se na mě, jestli jsem přišel jako od táboráku, nebo jako člověk, jehož oblečení má nějakou hodnotu. To oblečení něco stojí – boty, šaty, košile. (...) Rozhodně o mně se nedá říct, že bych chodil oblečený jak od táboráku. (...) Já vydělávám měsíčně 77 400 korun a nějaké drobné. (...) Já žiji se slečnou Kováčovou a ta má také peníze, a ve dvou se to lépe táhne. (...) Rozdíl mezi 930 a 190 tisíci je 740 tisíc korun. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?


Pokud jde o debaty, tak v této zemi není nikdo, kdo se mně vyrovná.