Janusz Leon Wiśniewski citáty

polská, 1954

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (5)

Amerika je snad jedinou zemí na světě, kde je právo na štěstí zapsáno v ústavě. V Americe jsou také jednotlivci. To je pravda. Ale podle jeho názoru jsou jen dva, zato obrovští: elita a národ.


Chudí lidé jsou obdarováni časem. Kdyby se čas dal prodávat, určitě by zbohatli. Ale to nejde. A tak ho chudí promarní.


Stanley, jednou přijde doba, kdy ti fotografování přestane stačit, budeš chtít psát. A to nejen pro sebe, ale i pro jiné. To je velmi silná touha, ale jen nemnoho lidí jí podlehne. A to proto, že jejich strach je silnější než ta touha. Mají strach z toho, že jim někdo řekne, že nemají talent, že jsou exhibicionisté a grafomani, strach z toho, že nedokážou zachytit historii, kterou budou chtít popsat. Tento ochromující strach dusí jejich touhu a způsobuje, že knížku, kterou v sobě nosí, nikdy nenapíšou. Ale někteří tomuto strachu nepodlehnou a začnou tvořit, začnou psát svoji první knihu.


Ukazovat smutek je v Americe možné jedině psychoanalytikovi, kterému se za to pořádně platí.


V roce 1938, rok před vypuknutím války, byl Adolf Hitler nominován na Nobelovu cenu, a to, světe div se, Cenu míru! Měl ji převzít v roce 1939. Jeho nominaci navrhl nějaký E.G.C.Brandt, švédský politik s německým jménem a krysím mozkem, což je běžná velikost mozku politiků. Nicméně šlo o demokraticky zvoleného člena švédského parlamentu. Adolf Hitler laureátem Nobelovy ceny míru! Hitler toho roku konkuroval Gándhímu. Když se ukázalo, že nemá šanci, na rozkaz Goebbelse byla jeho kandidatura stažena.


Janusz Leon Wiśniewski - knihy

2011  87%Bikini
2004  81%S@mota na Síti

Žánry autora

Literatura světová Romány Válečné

Štítky z knih

druhá světová válka (1939–1945) Drážďany fotografové

Wiśniewski je 1x v oblíbených.
Osobní web autora